Dziękujemy Mateuszowi Boguckiemu!

Nasz prawnik, Mateusz Bogucki, kończy pracę w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Z Mateuszem współpracujemy od października 2014 roku, a więc 2,5 roku. W tym czasie Mateusz zdążył być wolontariuszem Stowarzyszenia (rozwijającym swoją wiedzę i umiejętności pod opieką Krzysztofa Izdebskiego), zagrać w naszym filmie (Prawnicy dla jawności) napisać kilka analiz prawnych we współpracy z Szymonem Osowskim (Jak funkcjonują przepisy karne w dostępie do informacji?, Samorządowe Kolegia Odwoławcze wobec ustawy o dostępie do informacji), przeprowadzić parę monitoringów (o monitoringu działania ustawy o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego), a od równo roku udziela już zupełnie samodzielnie porad w naszej poradni. Nie da się ukryć, że miał okazję uczyć się dostępowego rzemiosła od najlepszych i skorzystał z tej okazji świetnie. Świadczy o tym chociażby jego pseudonim „Mecenas” – bo tak właśnie zwracają się do niego dzwoniący klienci poradnictwa. Zresztą Mateusz ma „swoich” klientów, z którymi rozmawia regularnie i którzy nikomu tak nie ufają, jeśli chodzi o dostęp do informacji, jak Mecenasowi. Miło jest słuchać, jak udziela porad swoim pewnym głosem, jak prowadzi szkolenia czy wprowadza w temat kolejnych naszych wolontariuszy i wolontariuszki. I z tych wszystkich powodów trudno będzie się rozstać.

Jednak, znając Mateusza, ale też szpiegując go trochę w mediach społecznościowych, wiemy, że on łatwo nie odpuści. Nie jest mu obojętne, co się dzieje w gminie, mieście czy kraju – więc nie wyobrażamy sobie, żeby mógł zapomnieć o watchdogach. Teraz będzie się rozwijał jako prawnik w innym kierunku, ale mamy nadzieję, że z jego doświadczenia i wiedzy nie raz jeszcze będziemy mogli skorzystać. Dzięki Mateusz za wszystko i powodzenia!

Nie wyobrażasz sobie świata bez informacji? Przekaż 1% podatku na działania Sieci. KRS: 0000181348. Twój 1% nie jest bez znaczenia!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *