Zbiórka na Sieć Watchdog

To obywatele powinni wspierać działania organizacji strażniczych. Wtedy mamy pewność, że jesteśmy naprawdę potrzebni i niezależni. Jesteśmy przygotowani na wyjaśniania Wam, co i po co robimy, wiemy, że wielu z Was podziela nasze wartości i chętnie się włączy. Dziś o pieniądzach  – jak je wydajemy, na co ich potrzebujemy i jak będziemy je zbierać.

darowizny-2015_final Jako organizacja kontrolująca działania władz musimy być niezależni. W kolejnych latach planujemy rozwijać 4 główne filary budżetu – Wasze darowizny, współpracę z biznesem, dochody z działalności gospodarczej i odsetki z kapitału żelaznego. Być może będziemy również korzystać z grantów na rozwijanie nowych działań bądź kończenie projektów.

Choć zaczynamy budować system w tym roku, wiemy, że potrzebne nam są co najmniej 3 lata. Twoje wsparcie już dziś jest dla nas bardzo ważne.

Wystarczy, że ustawisz zlecenie na comiesięczny przekaz dla Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, na numer konta: 29 2130 0004 2001 0343 2101 0001. W tytule napisz „darowizna na cele statutowe” lub podaj, jakie konkretnie cele chcesz wesprzeć. O tym, jak wydajemy pieniądze informujemy w naszym Biuletynie Informacji Publicznej. Zobacz też na infografice.

Już 1000 osób przekazujących po 25 zł miesięcznie pozwoli nam opłacić roczną pracę biura Sieci Watchdog zajmującego się obsługą prawną i współpracą z Wami. Pieniądze wystarczą też na koszty spraw sądowych związanych z dostępem do informacji publicznej, które rozpoczynają nasi klienci. My sami od tego roku jesteśmy zwolnieni z opłat.

Poza tym rozpoczynamy pracę z biznesem. Nie chodzi tylko o pieniądze. Informacja ma znaczenie dla każdego, kto samodzielnie musi podejmować decyzje o tym, jak działać. W biznesie takich decyzji podejmuje się bardzo dużo. Jednocześnie władza liczy się z opinią przedsiębiorców. Dlatego będziemy szukać pól do współpracy. Jeśli właśnie ta forma Cię interesuje, zachęcamy do kontaktu z Agnieszką Podgórską, mail: agnieszka.podgorska@siecobywatelska.pl, tel.: +48 691 833 001.

Rozwijamy działalność gospodarczą. Będziecie mogli kupić koszulki i inne gadżety, a także „ciekawe przedmioty”. Jakie? Nie zepsujemy Wam niespodzianki. Pamiętajcie, że korzystając z nich, promujecie ideę jawności i watchdogowania. Poza tym stopniowo będziemy udostępniać ofertę na szkolenia i badania. A badania będą nie-byle-jakie i też otwarte na Wasz wkład. Ta działalność ma nie tylko przynosić pieniądze, ale też szerzyć misję.

Kapitał żelazny. Marzy nam się, aby osoby, które uważają, że to, co robimy jest ważne, uwzględniły nas również w swoich testamentach, robiąc np. zapis konkretnej kwoty czy nieruchomości na działania statutowe Watchdoga. Chcielibyśmy, żeby to właśnie takie środki stanowiły w przyszłości nasz kapitał żelazny, który pozwoli nam na stabilne i trwałe działanie.

Popatrz na infografikę – na niej opowiadamy o naszym całym budżecie i o tym, jak go wydajemy.

 

 

Przekaż nam 1%

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

 1. Paweł Chyrchel-Kraska

  “Kapitał żelazny” – chodzi Wam o fundusz wieczysty, np. 50 tys. na lokacie, stanowiący kapitał, a wykorzystywany byłby tylko wypracowany procent z zysków?:)

  1. Katarzyna Batko–Tołuć

   Tak, taki kapitał chcemy budować.

   1. Paweł Chyrchel-Kraska

    Myślę, że mogę Wam pomóc. Ile chcielibyście rocznie “wyciągać” na działania statutowe? Pytam, bo taki funduszu jest “wydajny” dopiero po kilku latach.

    1. Paweł Chyrchel-Kraska

     I czy macie upatrzony jakiś fundusz inwestycyjny, który by zarządzał aktywami?

     1. Joanna Gucman

      Nie, jeszcze nie mamy upatrzonego funduszu, ale chętnie skorzystamy z Twojej pomocy – dzięki za propozycję.

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *