Rocznica wyborów parlamentarnych – jak realizowane są obietnice?

21 października 2008 roku w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego odbędzie się I konferencja podsumowująca monitoring obietnic wyborczych dotyczących przeciwdziałania korupcji złożonych przez partie polityczne w kampanii wyborczej 2007 roku.

rybki

Monitoring obietnic wyborczych dotyczących przeciwdziałania korupcji prowadzony jest przez Antykorupcyjną Koalicję Organizacji Pozarządowych od 2001 roku. Co roku, w rocznicę wyborów parlamentarnych przedstawiamy naszą analizę wywiązywania się przez partie polityczne ze złożonych obietnic i dajemy szansę ich przedstawicielom na zajęcie stanowiska.

W 2007 roku zadaliśmy przedstawicielom Komitetów Wyborczych następujące pytania:

  • Jakie widzą największe problemy w obszarze przeciwdziałania korupcji?
  • W jaki sposób będą chcieli je rozwiązać?
  • Jak widzą przyszłość CBA – czy i ewentualnie co trzeba zmienić?

Otrzymaliśmy odpowiedzi od czterech Komitetów Wyborczych, których kandydatki i kandydaci jak się później okazało zostali wybrani do parlamentu. 21 października, dokładnie w rocznicę wyborów, wrócimy do tych obietnic. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji i zadania pytań parlamentarzystom.

 

W skład AKOP wchodzą następujące organizacje: Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Komunikacji Społecznej, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *