Watchdogowy poradnik prezentowy

Prezent ze sklepu, własnoręcznie przygotowany upominek, a może darowizna na bliską Wam organizację? Jeśli właśnie zastanawiacie się, czym obdarować bliskich, śpieszymy z watchdogowymi pomysłami na prezenty. 

Prezent z namysłem

Ten rok obfituje w apele i artykuły inspirujące do tego, by nie dać się szaleństwu zakupów podczas Black Friday, Black Week, Cyber Monday i innych lansowanych obniżek. Marketingowe ściemy to jedno, ale coraz popularniejsze jest też zwracanie uwagi na to, by w trosce o planetę, nie kupować tego, co tak naprawdę wcale nie jest nam potrzebne. Zerknijcie, na nasze, watchdogowe podpowiedzi na prezent z namysłem.

1. Koszulki Watchdoga

Pewnie wiecie, że prowadzimy nasz sklep internetowy, a cały zysk z Waszych zakupów, wspiera działalność naszego stowarzyszenia np. bezpłatne poradnictwo prawne i szkolenia, stanie na straży prawa do informacji oraz chodzenie do sądu w jego obronie. 

Nie organizowaliśmy w tym roku Black Friday. Ceny są niezmienne od zeszłorocznej obniżki. Chcieliśmy, by jak najwięcej zainteresowanych osób mogło sobie pozwolić na zakup na przykład koszulki z hasłami ,,Jawność sprzyja” (39 zł), ,,Wiedza-władza” (49 zł), bo doskonale wiemy, że są to bliskie Wam hasła i świetnie prezentują się na przykład, gdy pojawiacie się w nich na przykład na radzie gminy w swoich miastach.

Zostały nam już ostatnie sztuki koszulek. Z roku na rok, coraz świadomiej podchodzimy do kwestii dostawców. Staramy się też jawnie i klarownie przedstawić ją w naszym sklepie, wskazując, gdzie wyprodukowany został dany przedmiot. Koszulki ,,Jawność sprzyja” pojawiły się u nas pierwsze, szyte były w Bangladeszu, stąd też ich niższa cena. ,,Wiedza-władza” późnej, wyprodukowano je w Polsce, są więc i droższe. W przyszłym roku uzupełnimy nakłady koszulek i już wiem, że będą one musiały być droższe. Nie da się już dostarczyć Wam odpowiedzialnie wyprodukowanych koszulek w takiej samej cenie jak przy zamówieniu prawie cztery lata temu. Wierzymy, że to zrozumiecie.

2. Dbamy o lepszą codzienność

Jeśli szukacie prezentu także dla osób, które dotąd nie za wiele słyszały o watchdogach, możemy polecić szklanki (125 zł), czajniczek (115 zł) lub lustro (100 zł) z naszej kampanii ,,Dbamy o lepszą codzienność”. Pamiętacie stojącą za nimi historię? Polscy projektanci i projektantki spotkali się z watchodogami. Dowiedzieli się, czym się zajmują i co zmieniają na lepsze, a potem zaprojektowali przedmioty codziennego użytku, które działając w inny sposób niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni, mają za zadanie inspirować nas do tego, co sami możemy ulepszyć w otaczającej nas rzeczywistości. 

Nic tak nie cieszy, jak opinia, którą ktoś wystawił szklankom z tej serii:

Świetny pomysł. Ja podaruję ją moim rodzicom na nadchodzące święta. Od wielu lat spędzamy je w ten sam, nieoptymalny sposób. Jedzenie, prezenty i do domu. Wszyscy chcą zadowolić wszystkich i w efekcie chyba nikt nie jest zadowolony. Opowiem im skąd ta idea i podaruję szklankę. Dzięki za inspirację!!!

3. Nowości – skarpetki watchodoga i inne drobiazgi

Przed kilkoma dniami do naszego asortymentu włączyliśmy kolorowe skarpetki z sympatycznymi psami ze ,,Sprawdzamy, jak jest”. Skarpetki, to jeden z najpraktyczniejszych prezentów jaki można sobie wyobrazić, wręcz typowy, ale nasze wzory i kolory jednak na pewno nie są nudne. Do tego skarpetki zostały wyprodukowane w Polsce. Co także przekłada się na ich cenę, inną niż marketowe wyroby – 30 zł za parę, 100 zł za czteropak.

Jeśli szukacie innych drobiazgów, możemy jeszcze polecić nasz notes (15 zł) oraz naklejki (7 zł).

4. Odbiór osobisty

W naszym sklepie oferujemy różnorodne opcje dostawy. Przy pakowaniu wysyłki staram się używać jak najmniej materiałów, często pakując je zgodnie z ideą ,,zero waste” w to, co zostało z nadanych do nas przesyłek. Gdy wykorzystamy wszystkie plastikowe folie bąbelkowe, które mamy w biurze, będziemy szukać bardziej eko zamieników.

Jeśli mieszkacie w Warszawie albo jesteście w stolicy przejazdem, pamiętajcie o możliwości odbioru osobistego w naszym biurze na Ursynowskiej 22/2. Unikniemy nadmiaru opakowań i niepotrzebnej wysyłki, a przy okazji poznamy się osobiście. Jeśli napiszecie na roksana.maslankiewicz@siecobywatelska.pl, możemy umówić się też na odbiór zakupów w mniej standardowych godzinach niż 9.00-17.00.

5. Kupuję prezenty gdzieś indziej

Masz już wszystko z naszego asortymentu? A może szukasz czegoś innego? Nie ma sprawy. A czy wiesz, że wciąż możesz wesprzeć nasze działania, bez dodatkowych kosztów? Przekaż procent ze swoich zakupów, kupując przez Fanimani.

6. Zrób to sam/a

Nie chcesz kupować gotowego prezentu? W naszym sklepie nie ma już koszulki w odpowiednim rozmiarze? Może chcesz przygotować nadruk własnoręcznie? Możemy podpowiedzieć kilka rozwiązań. Wykorzystaj udostępnione przez nas grafiki – Jawność sprzyja, Wiedza-władza lub inne, które znajdziesz tutaj. Nadruk, tzw. naprasowankę możesz przygotować w domu używając specjalnego papieru transferowego do domowej drukarki.  Możesz też zanieść koszulkę do punktu, który przygotowuje nadruki na koszulki. A jeśli czujesz w sobie duszę artysty/ki, wzór możesz odrysować ręcznie, przy pomocy specjalnych kredek lub farb do tekstyliów. Na pewno będzie dużo więcej zabawy. Koniecznie pochwal się nam swoim dziełem! 🙂

7. Nie potrzebuję więcej rzeczy, przekaż darowiznę

Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz żadnych prezentów, zasugeruj bliskim wsparcie wybranej organizacji w swoim imieniu. Powiedz, dlaczego to dla Ciebie ważne. Nic nie podziała tak dobrze, jak Twoja rekomendacja. Informacje jak nas wesprzeć znajdziesz tutaj, ale przecież możesz wskazać każdą inną bliską Ci organizację. A może uda się Wam zorganizować Mikołajki, w których nie będziecie losować osób, a fundacje i stowarzyszenia do wsparcia?

8.  Święta, święta i po świętach, a niechciany prezent?

Stało się, prośby nie pomogły, dostaliście prezent, który nie jest Wam potrzebny. Nadal możecie zrobić z nim coś dobrego i przekazać go w ręce osoby, która będzie miała z niego wiele radości, a przy tym także wesprzeć wybraną organizację. Może w tym pomóc np. wystawienie przedmiotu na Allegro Charytatywni.

Macie inne pomysły na prezenty z namysłem? Podzielcie się nimi w komentarzach!

 

 

 

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *