Dlaczego warto?

Jawność sprzyja otwartości, zaufaniu i rzetelności. Wspólnie możemy:

  • zmienić konkretne rzeczy – sprawić, że urzędy zaczną publikować swoje wydatki, a ministrowie zaczną pokazywać, co robią na co dzień;
  • zmienić rzeczywistość – doprowadzić do tego, że ludzie będą z łatwością znajdować ważne dla nich, urzędowe informacje w Internecie, a w razie ich braku – bez problemu otrzymają je z urzędów;
  • zmienić uczucia – spowodować, że pojawi się zaufanie – do drugiego człowieka, do urzędniczki czy urzędnika, do rządu!

Ile masz czasu? Na pewno mamy coś dla Ciebie. Po prostu sprawdź.

Masz mało czasu, ale chcesz przyłożyć rękę do budowania jawności? Znajdziesz 5 minut dziennie? Co drugi dzień? Raz na tydzień?
Mamy kilka propozycji.
Wesprzyj nas finansowo

Pilnujemy, żeby ludzie wiedzieli, co robi władza. Uczymy mieszkańców, że mogą pytać urzędy o to, dlaczego zlikwidowano szkołę, ile wydano na festyn czy gdzie planowana jest budowa wiatraków. Udzielamy tysięcy porad i setki razy chodzimy do sądu. Dzięki temu coraz więcej ludzi wie, że ma prawo pytać urzędy, te zaś wiedzą, że muszą odpowiadać.

Stawiamy na niezależność! Dążymy do tego, żeby Sieć Obywatelska Watchdog Polska była finansowana z wpłat osób indywidualnych. Nie możemy i nie chcemy sięgać po inne środki. Budujemy sieć ludzi, dla których ważne są standardy jawnego życia publicznego i wesprą działania na ich rzecz. Dorzucisz się?

Wybierz swoją metodę wsparcia i już dziś przekaż darowiznę na działania Sieci!

W tym miesiącu zebraliśmy 8323,3 zł z potrzebnych 70 000 zł/mies. [stan na 18 marca 2019 r.], a o tym, jak wydajemy przekazane nam pieniądze informujemy w naszym Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Wybierz metodę wsparcia

Szybkie wsparcie

1. Wybierz wysokość wpłaty

2. Wpisz swoje dane

Pamiętaj, że darowiznę na działalność pożytku publicznego można odliczyć od podstawy do opodatkowania.

Numer konta do wpłat darowizn : 29 2130 0004 2001 0343 2101 0001 Volkswagen Bank Direct

Pełna nazwa: Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Adres: ul. Ursynowska 22/2 02-605, Warszawa

Aby przekazać nam darowiznę możesz także wesprzeć nas przez:

dlaczego warto nas wspierać?

Dlaczego warto wspierać Sieć Watchdog i włączać się w nasze działania?

  • Jesteśmy niezależni. Jako organizacja zajmująca się kontrolowaniem władz – w trosce o naszą wiarygodność – nie przyjmujemy pieniędzy od administracji. Potrzebujemy niezależnego wsparcia.
  • W każdej chwili możesz nas sprawdzić. Nasze działania oraz wydatki są jawne. Możesz na bieżąco sprawdzać je w Biuletynie Informacji Publicznej
  • Sprawdzamy działania rządzących na każdym szczeblu: gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim.
  • Nie wahamy się pójść do sądu w trosce o prawo do informacji każdej osoby.
Podziel się w mediach społecznościowych

Podziel się w mediach społecznościowych naszą akcją lub tekstem – daj swoją osobistą rekomendację, Twoi znajomi najbardziej zaufają Tobie. Dziękujemy!

Podpisz petycję

Często apelujemy o zmiany w prawie, praktyce działania instytucji lub zachęcamy polityków do składania obietnic (których realizację potem sprawdzamy). Ty też możesz zabrać głos, poprzeć postulaty, zostawić nam swój e-mail, abyśmy mogli informować Cię o tym, co się dzieje.

Aktualne petycje

Aktualnie nie prowadzimy kampanii zbierania podpisów pod postulatami.

Zgłoś swój pomysł

A może masz inny pomysł, jak wspólnie działać na rzecz jawności? Jeśli tak, koniecznie podziel się nim z nami. Wspólnie spróbujemy go zrealizować.

Skontaktuj się z nami

biuro@siecobywatelska.pl

Joanna Gucman-Muż 22 844 73 55

15 min
2 h
więcej!