Termin sprawy z Fundacją Lux Veritatis

30 czerwca 2021 r. o godz. 10 w sali nr 29 Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli przy ul. Kocjana 3 (budynek C) odbędzie się rozprawa w związku z subsydiarnym aktem oskarżenia Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska przeciw Zarządowy Fundacji Lux Veritatis.

Historię wniosku o informację publiczną z 2016 roku, który doprowadził do sprawy karnej, można przeczytać w artykule: Sprawa Lux Veritatis – miara zawłaszczenia państwa i braku praworządności.

Aby wziąć udział w rozprawie w charakterze publiczności, należy wysłać zgłoszenie mailowe pod adres lukasz.cichowski@warszawa-wola.sr.gov.pl. Zgłoszenie powinno zawierać sygnaturę sprawy, termin posiedzenia oraz imię i nazwisko osoby, która zwraca się z wnioskiem o wydanie karty wstępu do sądu.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

  1. tak pytam

    Dlaczego redemptorysta Tadeusz Rydzyk ma być znowu przesłuchiwany w trybie wideokonferencji, skoro publicznie oświadczył w swojej radiowej audycji „By odnowić oblicze ziemi”, że jest podwójnie zaszczepiony, bo mu „poradzili dawni uczniowie” i bez oporów naganiał w toruńskim sanktuarium NMP do robienia ze sobą „rodzinnego zdjęcia” bez maseczek chyba czterdziestu absolwentów jakiegoś kursu na WSKSiM poświęconego JPII? Swoją drogą ciekawe, czy dwa tygodnie po tej akcji ci kłębiący się przed ołtarzem absolwenci są nadal zdrowi i niepozarażani?

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *