Wspomóż niezależność i silną kontrolę nad władzą!

Jak zapowiadaliśmy w styczniu, ten rok miał pokazać, czy jesteśmy na tyle potrzebni, żeby zależeć od Was. Postanowiliśmy bowiem dążyć do oparcia naszego budżetu na wpłatach od obywatelek i obywateli. Dziś mówimy „Sprawdzam”.

Wesprzyj, przekaż darowiznę_ FB cover photo

W grudniu na różne sposoby przekazaliście nam 8 500 zł. Od osób indywidualnych otrzymaliśmy więcej niż liczyliśmy, ale mniej przekazali nam przedsiębiorcy. Prosimy, pomóż nam zwiększyć tę kwotę – zostały jeszcze dwa dni na zrobienie przelewu!

Jak możesz pokazać, że warto, abyśmy działali dalej?

Wystarczy, że prześlesz dowolną kwotę na numer konta 29 2130 0004 2001 0343 2101 0001 dla odbiorcy: Sieć Obywatelska Watchdog Polska, ul. Ursynowska 22/2 02-605, Warszawa. W tytule wpisz „darowizna na cele statutowe organizacji pożytku publicznego”. Możesz to zrobić także w inny sposób, korzystając z informacji na stronie poświęconej wsparciu.

Możesz też zachęcić do przekazania darowizny znajomego przedsiębiorcę lub przedsiębiorczynię. Kilka tygodni temu pisaliśmy jak mogą to zrobić – Biznes dla jawności – i jakie mają z tego korzyści – Darowizna na rzecz organizacji pozarządowych a podatek.

Pamiętaj! Przekazaną darowiznę możesz odliczyć od podatku (osoba fizyczna do 6% od dochodu, osoba prawna do 10% od dochodu) [infografika]

Dlaczego tak ważne jest dla nas, by otrzymać od Ciebie wsparcie właśnie w tym roku?

Wiemy już, że w przyszłym roku będzie nam potrzebna pożyczka. Uważamy bowiem, że nie czas na ograniczanie naszej działalności i gotowi jesteśmy zaryzykować. Abyśmy jednak byli wiarygodnym pożyczkobiorcą, musimy pokazać, że umiemy zebrać pieniądze i wywiązać się ze zobowiązań. Dlatego każda Twoja wpłata dziś, to nie tylko realna pomoc przekładająca się na nasz budżet, ale także na naszą wiarygodność finansową wobec partnerów. Oczywiście będziemy też chcieli pokazać, zarówno Wam, jak i innym partnerom, że gotowi jesteśmy zacisnąć pasa – planujemy czasowe obniżenie najwyższych wynagrodzeń o 20%.

Pewnie interesuje Cię, czy faktycznie mamy szansę zrealizować swój model oparty na wpłatach od takich osób jak Ty?

Naszym zdaniem tak, ale to długi proces, którego bez Twojej pomocy udzielonej już dziś, nie będziemy w stanie dokończyć.

W naszej organizacji pracuje w tej chwili 13 osób i udało nam się osiągnąć idealny podział obowiązków. Minimalny budżet, jaki potrzebujemy, to około 650 tysięcy złotych. Część osób pracuje w działalności gospodarczej, którą też staramy się rozwinąć, aby wspierała cele statutowe. Część osób ma takie funkcje i zadania, że może je realizować także z ewentualnie pozyskanych dotacji.

Ale istnieje grupa pracowników, wykonujących zadania związane ze strategicznym trzymaniem ręki na pulsie i czynieniem organizacji silną, niezależną i opartą na ludziach. I na takie działania możemy pozyskać pieniądze tylko od Was! Koszt ich pracy i proporcjonalny koszt biura i administracji to prawie 300 tys. zł. W tym roku, udało nam się zebrać około 220 tysięcy z Waszych darowizn (około 70 tys. złotych) i z 1% podatku (prawie 150 tys. złotych).

Tak więc realizacja wizji niezależnej organizacji jest w zasięgu ręki.

Zostań częścią tego dzieła! Pokaż, że zależy Ci na niezależności obywateli i silnej kontroli nad władzą!

 

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

 1. mszewczy

  Czy podsunięcie kierunku pociągnięcia kwestii tzw. Korkowego, w kierunku konstruktywnym, da się jakoś przerobić na finasowanie was?

  1. Katarzyna Batko–Tołuć

   Nie bardzo. A przy okazji, korkowe u nas ma iść na same skuteczne działania. Problem polega na sposobie wydawania tych pieniędzy przez gminy, które są w stanie wykonać niezłe wygibasy by wydać te pieniądze na potrzeby swoich lokalnych władców. Czasem też zwyczajnie brakuje wiedzy jak działać skutecznie.
   Natomiast sama idea przeznaczenia tych pieniędzy na inne cele jest już niezgodna z powodem pojawienia się tych pieniędzy.

   No i nam zależy na wsparciu obywatelek i obywateli. To rozliczanie się z otrzymanych pieniędzy przed Wami najlepiej trzyma na obranym kursie. Jeśli ma się pieniądze, które dał ktoś inny, to zawsze trzeba dzielić uwagę między odbiorców, a tego kogoś. Jest to oczywiście sytuacja, w której żyje wiele organizacji, każdy człowiek musi dokonywać jakichś kompromisów, ale próbujemy ją zmieniać.

   Zachęcamy do ustalenia stałej, comiesięcznej, darowizny w dowolnej na naszą rzecz (będzie ją można odliczyć w zeznaniu): Sieć Obywatelska Watchdog Polska 29 2130 0004 2001 0343 2101 0001, tytuł “darowizna na cele statutowe”. Można łatwo w koncie w internecie to zrobić, korzystając z opcji “zlecenie stałe”. (nie chodzi o pieniądze, które zrujnują budżet domowy, a raczej o sygnał poparcia dla naszych działań, im więcej sygnałów, tym bardziej czujemy się zobowiązani więc zależy nam na każdej wpłacie)

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *