Biznes dla jawności!

Od lat wspieramy tych wszystkich, którzy walczą o jawność instytucji publicznych. Osoby prywatne, nieformalne grupy mieszkańców, fundacje, stowarzyszenia, przedsiębiorców. Teraz nadszedł czas, w którym sami potrzebujemy pomocy. Od kilku miesięcy piszemy o tym do naszych przyjaciół i sympatyków, prosząc o wsparcie finansowe naszych działań, dziś tę prośbą kierujemy do biznesu.

Nie bez powodu.

Taka darowizna przekazana nam do końca roku kalendarzowego zmniejszy przychód roczny firmy o wysokość dokonanej wpłaty, przynosząc konkretne korzyści.

Nie chodzi jednak tylko o korzyści wynikające z obniżenia zobowiązania podatkowego dzięki darowiźnie. Wpierając naszą pracę, przedsiębiorcy budują z nami transparentne państwo, przyjazne biznesowi. W jaki sposób?

Od lat staramy się o:

  • transparentność publicznych przetargów i jawność zapytań ofertowych, dzięki którym właściciel firmy ma szansę dowiedzieć się, że urząd kontraktuje usługi, które on ma w swojej ofercie,
  • łatwy dostęp do informacji na temat środków strukturalnych dla przedsiębiorców,
  • publikację przez urzędy rejestru zawieranych umów wraz z samymi umowami. Dzięki ich znajomości przedsiębiorcy mogą lepiej konstruować swoje oferty i na równych zasadach konkurować o publiczne zamówienia.

Niestety nasze dalsze działania stoją pod znakiem zapytania. Powód jest prozaiczny – nie mamy na nie pieniędzy. Nie sięgamy po środki od administracji publicznej, co ogranicza możliwe źródła finansowania. Nie jest to nasze widzimisię, po prostu nie można kontrolować władzy, jednocześnie będąc od niej uzależnionym finansowo.

jawnosc_komplet_pdf_Strona_7

Bardzo liczymy na wsparcie tych przedstawicieli biznesu, dla których transparentność jest ważną wartością. Pomóżcie nam dalej pracować na rzecz otwartości urzędów na przedsiębiorców! Zwracamy się z naszą prośbą zarówno do korporacji, dużych i średnich przedsiębiorstw, jak i małych jednoosobowych firm.

Dokładamy wszelkich starań, żeby działać przejrzyście. Prowadzimy własny Biuletyn Informacji Publicznej, w którym znaleźć można m.in. nasz kodeks etyki czy statut naszego stowarzyszenia, a także dokumenty finansowe, sprawozdania merytoryczne i informacje o strukturze organizacyjnej.

Przekazanie darowizny organizacji pozarządowej niesie za sobą określone korzyści:

  • darowizna taka może zostać odliczona od dochodu, tym samym zmniejsza podstawę opodatkowania (niekiedy obniżając próg podatkowy), co wiąże się ze zmniejszeniem kwoty podatku należnego;
  • wsparcie inicjatywy społecznej użyteczności;
  • budowanie biznesu odpowiedzialnego społecznie, co wpływa na wzrost zaufania klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych;
Dlatego, jeśli prowadzisz firmę i bliskie są Ci wartości, którymi się kierujemy, wesprzyj nas darowizną finansową. Do 31 grudnia dokonaj wpłaty na rzecz jawności!
Dane do przelewu:
 

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska                                                           

Ursynowska 22/2

02-605 Warszawa

tel. 22 844 73 55

fax: 22 207 24 09

e-mail: biuro@siecobywatelska.pl

NIP 526-284-28-72

REGON 015690020

KRS 0000181348

Nr konta: 29 2130 0004 2001 0343 2101 0001

Volkswagen Bank Direct, Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe organizacji pożytku publicznego
 
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami lub porozmawiaj ze swoim księgowym/księgową. Zapoznaj się też z informacjami na temat darowizn dla organizacji pożytku publicznego, które dla Ciebie przygotowaliśmy.
 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *