Watchdog w festiwalowej trasie!

Już za kilka dni watchdogową drużynę będzie można spotkać w największej jak dotąd w naszej historii festiwalowej trasie. Odwiedzimy Open’er Festival w Gdyni, Slot Art Festival w Lubiążu i Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą!

Dobre doświadczenia

W zeszłym roku mieliśmy okazję gościć na Open’er Festival, w pełnej dobrej energii strefie NGO oraz na niezapomnianym Przystanku Woodstoock, w strefie Rzecznika Praw Obywatelskich na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych. Godziny rozmów, spotkań i zabaw z osobami, które czasem dopiero pierwszy raz miały okazję  dowiedzieć się czegoś o prawie do informacji publicznej, upewniły nas, że musimy powtórzyć te doświadczenia!

Rozkład jazdy

Przystanek Woodstock to w tym roku Pol’And’Rock Festival i to jedyna zmiana dotycząca Kostrzyna, bo spotkacie nas w tym samym miejscu miedzy 2-4 sierpnia. Nasze festiwalowe wyjazdy zaczynamy jednak od Gdyni. Na Openerze w dużym namiocie NGO pojawimy się już 4-7 lipca. Potem nie zwalniamy tempa, bo już kilka dni później (10-14 lipca) jesteśmy w Strefie Inicjatyw Społecznych na Slot Art Festival w Lubiążu. To dla nas nowość, bo jeszcze nigdy nie gościliśmy na tym festiwalu. Jesteśmy Was ogromnie ciekawi Slotowicze! 🙂

Co przygotowaliśmy?

Festiwale to nie tylko zabawa, ale i tej będzie dużo. Tradycyjnie już na naszym stoisku będzie można porozmawiać z nami o prawie do informacji publicznej, skorzystać z porady prawniczki, wyciąć festiwalowo-jawnościowego zina (zobaczcie jaki piękny powstał w zeszłym roku). Z przygotowanych dla Was warsztatów 

i aktywności dowiecie się m.in. jak rozróżniać fake newsy i jak pomocna jest w tym informacja publiczna oraz jakimi narzędziami obywatelskimi wszyscy dysponujemy. Przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi dowiecie się więcej o kompetencjach radnych, burmistrzów i prezydentów miast. W naszym psychoteście z lekkim przymrużeniem oka będziecie mogli sprawdzić, czy… sami nadajecie się na samorządowca. Śmiałkowie będą mogli wcielić się w rolę radnego/radnej lub burmistrza, prezydent miasta i zmierzyć się z wywiadem w naszym mini studiu telewizyjnym. Do podpisania będzie czekać na Was petycja (przeczytajcie co zmieniły zeszłoroczne). 

To nie wszytko, mamy jeszcze kilka niespodzianek w zanadrzu. Zapraszamy serdecznie! A tych, którzy nie będą mogli do nas dołączyć, prosimy obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie !

#watchdogfestiwalowy

Więcej o festiwalach

Open’er Festival

Strefa NGO (duży namiot)

4-7 lipca, Gdynia

https://opener.pl/ngo

Mapa festiwalu

Slot Art Festival

10-14 lipca, Lubiąż

Strefa Inicatyw Społecznych, 

MIEJSCE G10 (korytarze wokół Wirydarza)

http://slot.art.pl/pl/program/edu-spolecznie/inicjatywy-spoleczne

http://slot.art.pl/pl/program/warsztatowo/rozne

Mapa festiwalu

Pol’And’Rock Festival (d.Przystanek Woodstock)

Wzgórze ASP, Namiot Rzecznika Praw Obywatelskich

2-4 sierpnia, Kostrzyn nad Odrą

http://polandrockfestival.pl/

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *