Co mamy wspólnego z Foo Fighters i Radiohead? Open’er Festival – piękne muzyczne wydarzenie w Gdyni, gdzie przestrzeń dla zaprezentowania siebie mają także organizacje. Choć pogoda nie rozpieszczała, wróciliśmy naładowani dobrą energią. Rozmów i zabaw z festiwalowiczami nie mogła popsuć żadna ulewa. Open’er Festival, bardzo Wam dziękujemy! Zobaczcie naszą relację.
Wyruszyliśmy z Warszawy samochodem zapakowanym po same brzegi w składzie – Agnieszka Wójcik, Bartosz Wilk, Mateusz Wojcieszak i pisząca te słowa. Na miejscu czekał na nas i inne organizacje ogromny namiot, gdzie mogliśmy rozstawić stoisko i działać z warsztatami. A tych mieliśmy sporo.
Gazeta, flagi i konstytucja
Przez trzy dni na naszym stoisku festiwalowicze tworzyli zina na temat jawności i Open’era. Ostatniego dnia rozdawaliśmy gotową gazetę. Przez cały festiwal na naszej ściance ,,Moja konstytucja” można było dodać swoje skojarzenia i komentarze do naszego najwyższego aktu prawnego. U nas można było też wyrazić się, przygotowując swoją własną filozoficzną flagę. Efekty tych wszystkich działań i zaangażowanie uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zerknijcie tylko na zdjęcia i nagrania!
Rozmowy
Ale Open’er to nie tylko zabawa. To dziesiątki godzin rozmów z uczestnikami festiwalu, którzy byli bardzo ciekawi tego, jak mogą wykorzystać prawo do informacji, jak działamy, jak możemy pomóc. Spora część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym. Odbywaliśmy też ciekawe dyskusje, np. o tym, czy państwo może to prawo ograniczać.
Open’er Festival – dziękujemy, dziękujemy!
Spotkania z Wami były ogromnie inspirujące! Dziękujemy Wam bardzo! Mamy nadzieje, że zobaczymy się za rok. Dziękujemy również Alter Art – organizatorowi imprezy http://alterart.pl/pl/O-Alterart/O-Alter-Art za możliwość bycia jej częścią, świetną organizację, infrastrukturę oraz wszystkim organizacjom, które wraz z nami pokazywały jak wspólnie dbamy o lepszą codzienność nas wszystkich. Tworzyliście cudowną atmosferę!
- Fundacja Court Watch Polska
- Fundacja Emic
- Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju FOR
- Fundacja Gdyński Most Nadziei
- Fundacja Humanity in Action Polska
- Fundacja Non Licet
- Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
- Fundacja Rosa
- Fundacja SŁONIE NA BALKONIE
- Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton
- Hospicjum Pomorze Dzieciom
- Kampania Przeciw Homofobii
- Polska Akcja Humanitarna
- Polski Komitet Pomocy Społecznej
- Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych
- Stowarzyszenie Amnesty International
- Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych
- Stowarzyszenie OPAK
- Stowarzyszenie Otwarte Klatki
- Stowarzyszenie OVUM
- Stowarzyszenie Pozytywnie Aktywni
- Stowarzyszenie Współpracy Kobiet
- Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV-AIDS Pozytywni w Tęczy
Zajrzyjcie do galerii, a jeśli ktoś jeszcze nie obserwuje nas na Instagramie, poniżej utrwaliliśmy niektóre z filmowych relacji.
Dziękujemy też tosterowi i tostermajstrom. 🙂
część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym.
“część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym.”
“część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym.Kto finansował?
Stoisko i akredytacje (w tym miejsce na polu namiotowym) dla zespołu, który wyjechał na festiwal mieliśmy zapewnione bezpłatnie przez organizatora. Ponieśliśmy pozostałe koszty (dojazd, dieta,materiały na warszaty).
cd.
Odpowiedź?
Matury 2017: Dlaczego wypadły tak źle? Zero punktów to najczęstsza ocena za wypracowanie z WOS”
Dodam, że jeden z tematów matury rozszerzonej z WOSu brzmiał ,,Scharakteryzuj konflikty międzynarodowe prowadzące do dezintegracji terytorialnej państw na obszarze poradzieckim. Do tego tematu dołączono fragment mapy politycznej Azji.’’ To zadanie chyba powinno się pojawić w arkuszu z historii.