Open’er Festival – dziękujemy! Relacja

 

Co mamy wspólnego z Foo Fighters i Radiohead? Open’er Festival – piękne muzyczne wydarzenie w Gdyni, gdzie przestrzeń dla zaprezentowania siebie mają także organizacje. Choć pogoda nie rozpieszczała, wróciliśmy naładowani dobrą energią. Rozmów i zabaw z festiwalowiczami nie mogła popsuć żadna ulewa. Open’er Festival, bardzo Wam dziękujemy! Zobaczcie naszą relację.

Wyruszyliśmy z Warszawy samochodem zapakowanym po same brzegi w składzie  – Agnieszka Wójcik, Bartosz Wilk, Mateusz Wojcieszak i pisząca te słowa. Na miejscu czekał na nas i inne organizacje ogromny namiot, gdzie mogliśmy rozstawić stoisko i działać z warsztatami. A tych mieliśmy sporo.

Gazeta, flagi i konstytucja

dziewczyna w wianku open'er festival

Przez trzy dni na naszym stoisku festiwalowicze tworzyli zina na temat jawności i Open’era. Ostatniego dnia rozdawaliśmy gotową gazetę. Przez cały festiwal na naszej ściance ,,Moja konstytucja” można było dodać swoje skojarzenia i komentarze do naszego najwyższego aktu prawnego. U nas można było też wyrazić się, przygotowując swoją własną filozoficzną flagę. Efekty tych wszystkich działań i zaangażowanie uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zerknijcie tylko na zdjęcia i nagrania!

Rozmowy

Ale Open’er to nie tylko zabawa. To dziesiątki godzin rozmów z uczestnikami festiwalu, którzy byli bardzo ciekawi tego, jak mogą wykorzystać prawo do informacji, jak działamy, jak możemy pomóc. Spora część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym. Odbywaliśmy też ciekawe dyskusje, np. o tym, czy państwo może to prawo ograniczać.

Open’er Festival – dziękujemy, dziękujemy!

Spotkania z Wami były ogromnie inspirujące! Dziękujemy Wam bardzo! Mamy nadzieje, że zobaczymy się za rok. Dziękujemy również Alter Art – organizatorowi imprezy http://alterart.pl/pl/O-Alterart/O-Alter-Art za możliwość bycia jej częścią, świetną organizację, infrastrukturę oraz wszystkim organizacjom, które wraz z nami pokazywały jak wspólnie dbamy o lepszą codzienność nas wszystkich. Tworzyliście cudowną atmosferę! 

Zajrzyjcie do galerii, a jeśli ktoś jeszcze nie obserwuje nas na Instagramie, poniżej utrwaliliśmy niektóre z filmowych relacji.

 

Dziękujemy też tosterowi i tostermajstrom. 🙂

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

 1. ciekawy

  część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym.

  „część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym.”
  „część osób, szczególnie młodszych, dowiadywała się o tym prawie po raz pierwszy i była zdziwiona, że nigdy nie słyszała o czymś tak przydatnym.Kto finansował?

  1. Roksana Maślankiewicz

   Stoisko i akredytacje (w tym miejsce na polu namiotowym) dla zespołu, który wyjechał na festiwal mieliśmy zapewnione bezpłatnie przez organizatora. Ponieśliśmy pozostałe koszty (dojazd, dieta,materiały na warszaty).

 2. ciekawy

  cd.
  Odpowiedź?
  Matury 2017: Dlaczego wypadły tak źle? Zero punktów to najczęstsza ocena za wypracowanie z WOS”

  1. Roksana Maślankiewicz

   Dodam, że jeden z tematów matury rozszerzonej z WOSu brzmiał ,,Scharakteryzuj konflikty międzynarodowe prowadzące do dezintegracji terytorialnej państw na obszarze poradzieckim. Do tego tematu dołączono fragment mapy politycznej Azji.’’ To zadanie chyba powinno się pojawić w arkuszu z historii.

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *