Spotkanie z informacją publiczną i strażnictwem w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie o dostępie do informacji publicznej oraz społecznej kontroli władz organizowane przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska oraz Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska.

Dlaczego nikogo nie powinny bulwersować pytania ile zarabia prezydent miasta, jakie są plany urzędu miasta związane z budową mieszkań komunalnych czy dróg, jaki był przebieg przetargu na zakup sprzętu do publicznego szpitala? Ponieważ dotyczą informacji publicznej, do której każdy obywatel i obywatelka ma zapewniony dostęp. Każdy też ma prawo kontrolować, jak władze wykonują swoje obowiązki i jak rozporządzają publicznymi pieniędzmi.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o prawie do informacji publicznej oraz społecznej kontroli władzy zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 25 lutego 2014 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Stronnictwa Demokratycznego przy ul. Chmielnej 9 w Warszawie.

Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska oraz Sieć obywatelską – Watchdog Polska. Poprowadzi je Krzysztof Izdebski z Sieci obywatelskiej – prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i kontroli społecznej, udzielający porad prawnych.

Jakie tematy zostaną omówione?

1. Jawność jako zasada demokratycznego Państwa
2. Co to jest informacja publiczna i jak można ją uzyskać
3. Dopuszczalne ograniczenia dostępu do informacji publicznych
4. Co robić, gdy władze nie chcą działać jawnie
5. Skargi i wnioski jako przejaw społecznej kontroli

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższymi tematami. Spotkanie będzie nie tylko okazją do wysłuchania wykładu, ale przede wszystkim rozmowy i zadania nurtujących pytań  z omawianego obszaru.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich!

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *