Nie bójcie się pytania!

Przygotowaliśmy dla Was dwa nowe wzory koszulek i bluz – ,,Nie bój się pytania” i ,,Nie boję się pytania”. Możecie je zamówić w naszym sklepie dla siebie, rodziny lub… przedstawicieli władz. Może zbliżające się Mikołajki będą dobrą okazją, żeby sprezentować urzędnikowi czy urzędniczce koszulkę z jawnościowym hasłem?

Wzory na koszulkach nawiązują do naszej kampanii ,,Nie bój się pytania” i spotu ,,Pan ?’‘.

Uporczywy Pan Pytajnik

Gdy prezentowaliśmy spot po raz pierwszy, 28 września 2017 r. w Międzynarodowym Dniu Prawa do Informacji, niektórzy zarzucali nam, że jest zbyt mroczny. Pewnie te same osoby nie spodziewały się, że rządzący szykują nam likwidację Ustawy o dostępie do informacji publicznej i zastąpienie jej nowym aktem. A w tym na dociekliwych obywateli czekały takie pułapki, jak np. opłaty czy kategoria ,,uporczywego wnioskującego”, któremu można odmówić udostępnienia informacji. Czy bohater naszego spotu, Pan Pytajnik, nie wygląda Wam na takiego ,,uporczywego” obywatela, którego boją się urzędnicy? Dzięki Waszemu zaangażowaniu, zorganizowaniu i przedstawieniu swoich stanowisk wobec ustawy, te propozycje przepisów zniknęły z projektu ustawy. Wciąż jednak trwają konsultacje. My analizujemy kolejny projekt i szykujemy opinię, do czego Was również zachęcamy. Projekt po poprawkach znajdziecie na stronie: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304351

Nie bój się pytania!

Jednocześnie chcemy zaprosić Was do nietypowej akcji. Przyznajemy, że zainspirowała nas nasza członkini, Alina Czyżewska, która podczas pierwszych konsultacji Ustawy o jawności życia publicznego brawurowo przekazała nasze koszulki z hasłem ,,Jawność sprzyja” ministrowi Maciejowi Wąsikowi. Może też chcecie komuś sprezentować naszą koszulkę? Ośmielić władze miast i gmin, urzędników i urzędniczki, posłów i posłanki do promowania jawności? A może koszulka z hasłem ,,Nie bój się pytania”/,,Nie boję się pytania” to będzie dobry mikołajkowy prezent dla wójta, burmistrza  czy prezydenta Waszego miasta? Wystarczy, że zamówicie jedną z naszych koszulek, a my wyślemy ją pod dowolny wskazany przez Was adres. Możecie też, podobnie jak Alina, osobiście przekazać koszulkowy prezent. Na najbliższe spotkanie konsultacyjne w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (27 listopada) możemy nie zdążyć z produkcją, ale okazji do spotkań w nadchodzących tygodniach na pewno nie zabraknie.

Przedsprzedaż i nowe formy wysyłki

Na koniec informacje organizacyjne. Nie dysponujemy kapitałem na zakup koszulek z góry, dlatego oferujemy je w systemie przedsprzedaży. Zamówienia zbieramy od 15 do 22 listopada (włącznie). Koszulki powinny trafić do szczęśliwych właścicielek/właścicieli przed lub w sam raz na Mikołajki. Wprowadziliśmy też nowe formy przesyłki. Teraz za pośrednictwem naszego sklepu możecie korzystać nie tylko z przesyłek kurierskich i poleconych oraz odbioru osobistego, ale również zamawiać zakupione przedmioty do punktów Ruchu i Paczkomatów.

Koszulki możecie zamówić tutaj

Nie bój się pytania

Damska: https://siecobywatelska.pl/sklep/koszulka-damska-czarna-nie-boj-sie-pytania-przedsprzedaz

Męska: https://siecobywatelska.pl/sklep/koszulka-meska-czarna-nie-boj-sie-pytania-przedsprzedaz

Nie boję się pytania

Damska: https://siecobywatelska.pl/sklep/koszulka-damska-czarna-nie-boje-sie-pytania-przedsprzedaz

Męska: https://siecobywatelska.pl/sklep/koszulka-meska-czarna-nie-boje-sie-pytania-przedsprzedaz

[Aktualizacja:] są i bluzy i koszulki z długim rękawem!

Na Wasze specjalne życzenie wprowadzamy również bluzy i koszulki z długim rękawem! Nie pozwolimy zmarznąć w chłodniejsze dni!

Nie bój się pytania

Bluza: https://siecobywatelska.pl/sklep/bluza-unisex-czarna-z-kapturem-nie-boj-sie-pytania-przedsprzedaz/

Koszulka z długim rękawem: https://siecobywatelska.pl/sklep/koszulka-unisex-dlugi-rekaw-czarna-nie-boj-sie-pytania-przedsprzedaz/

Nie boję się pytania

Bluza: https://siecobywatelska.pl/sklep/bluza-unisex-czarna-nie-boje-sie-pytania-przedsprzedaz/

Koszulka z długim rękawem: https://siecobywatelska.pl/sklep/koszulka-unisex-dlugi-rekaw-czarna-nie-boje-sie-pytania-przedsprzedaz/

Polecamy i dziękujemy! Kupując, wspierasz nasze działania – bezpłatne poradnictwo prawne i szkolenia, stanie na straży prawa do informacji oraz chodzenie do sądu w jego obronie. 

Zespół odpowiedzialny za powstanie Pana Pytajnika i koszulki ,,Nie bój się pytania”.

 

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *