Chcesz, żeby władze działały bardziej przejrzyście i odpowiedzialnie – przyjdź na spotkanie w Jabłonnie

Już na początku maja będziemy w Jabłonnie, żeby rozwiać wątpliwości dotyczące dostępu do informacji publicznej i porozmawiać o tym, jak patrzeć władzy na ręce.

Inicjatorami spotkania są Stowarzyszenie Wiejska Inicjatywa Obywatelska z Chotomowa oraz Stowarzyszenie Jabłonna, które działają na rzecz lokalnej społeczności i stwierdziły, że mieszkańcy i mieszkanki chętnie porozmawiają o swoich prawach, w tym o prawie do informacji publicznej. Jak napisał jeden z organizatorów: Wójtowi, urzędnikom i Radzie Gminy płacimy za pracę z naszych podatków. Mamy prawo wiedzieć, co robią, jak robią i dlaczego. Podczas spotkania dowiemy się, co robić, żeby odkryć te „tajemnice”, jak pilnować, by nie marnowali naszych pieniędzy.

O tym wszystkim opowie Krzysztof Izdebski – prawnik z Sieci obywatelskiej – Watchdog Polska, który codziennie udziela porad prawnych i wie, jak egzekwować dostęp do informacji publicznej i jak sprawować kontrolę społeczną.
Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 102 we wtorek 7 maja 2013 roku o godzinie 18:00.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *