Brudno Tu – wspólna akcja obywatelek, obywateli i władz samorządowych

Przyłączyliśmy się do ciekawej akcji informowania samorządów o spontanicznie i nielegalnie tworzonych wysypiskach śmieci. Kampanię rozpoczęła Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a jej celem jest stworzenie mapy dzikich wysypisk i doprowadzenie do ich zlikwidowania. Od września kampania ruszy w szkołach.

Mamy nadzieję, ze dzięki tej kampanii zyskamy także większą wiedzę na temat zagrożeń, jakie dla dzikiej przyrody niesie wyrzucanie śmieci w lesie i że wpłynie ona na kształtowanie naszych indywidualnych zachowań i postaw. Nie wystarczy już nie śmiecić, potrzebny jest odruch informowania właściwych władz i oczekiwania, że podejmą działania. Oczywiście nie mówimy o pojedynczych śmieciach, które każda i każdy z nas może podnieść z ziemi, ale o całych ich hałdach.

Sieć Watchdog przyłączyła się do akcji, widząc możliwość wzmocnienia obywatelek i obywateli w ich kontaktach z władzami samorządowymi. Będzie nas cieszyło, jeśli podejmą one natychmiastowe działania. Jeśli jednak tak się nie stanie, zachęcamy obywateli do korzystania z własnych praw. Przy okazji przypominając, że interweniować można nie tylko w sprawie śmieci.

Więcej o akcji Fundacji Banku Ochrony Środowiska zatytułowanej Brudno Tu.
Nasze materiały przygotowane dla uczestników akcji.

Grafika przedstawiająca czas rozkładu śmieci

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *