Nauczyciele, rozwijajcie watchdogowanie!

Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach naszego wspólnego projektu wzmacniania strażnictwa, prowadzi rekrutację nauczycielek i nauczycieli do wprowadzania w szkołach zajęć związanych ze staniem na straży praw. Nabór trwa do 5 września.

Le botijé, aut.Ube, CC BY-NC-ND 2.0, Flickr.com
Le botijé, aut.Ube, CC BY-NC-ND 2.0, Flickr.com

Szczegolnie mile widziani są nauczyciele znający się na prawie szkolnym i planujący sprawdzić, jak ono działa.

Do udziału zapraszani są nauczyciele i nauczycielki, doradczynie i doradcy metodyczni,  a także edukatorki i edukatorzy gotowi zapoznać z tym tematem innych nauczycieli.

Mogą oni zostać liderami i liderkami edukacji prawnej. CEO oferuje szkolenie, wspólne opracowanie programu warsztatów lokalnych i zachęca do przeprowadzenia ich we własnej miejscowości.

Więcej przeczytacie na stronach Centrum Edukacji Obywatelskiej. A my zachęcamy osoby, organizacje, grupy nieformalne, gazety i blogerów działających lokalnie do upowszechniania tej wiedzy u siebie i namawiania osób pracujących w oświacie do udziału w szkoleniu. Nauczyciele – choć często zależni od władz gminnych – widzą wiele możliwości zmian. Im także brakuje sojuszników. Zachęcajcie ich do udziału, ponieważ to od Was zależy, na ile silni i niezależni staną się mieszkanki i mieszkańcy Waszych wsi, miasteczek i miast. My Was będziemy spierać.

Trzeba zmienić sytuację opisaną w naszej publikacji Zdrowe zęby demokracji.

Partnerzy projektu „Strażnictwo – profesjonalnie i trwale w interesie publicznym”: Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Court Watch Polska, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Stowarzyszenie Homo Faber.

 Partnerzy projektu „Strażnictwo – profesjonalnie i trwale w interesie publicznym”: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Homo Faber, Fundacja Court Watch Polska i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Loga Fundacji Batorego, Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz funduszy EOG

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *