Zlot Fanek i Fanów Jawności 2023 – ruszyła rejestracja na wydarzenie!

Uczestnicy zlotu 2022 r.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza do udziału w drugim Zlocie Fanek i Fanów Jawności, który odbędzie się w dniach 30 września – 1 października 2023 r. w podwarszawskich Falentach. 

Wydarzenie to będzie okazją do spotkania się osób z różnych środowisk, dla których jawność i przejrzystość życia publicznego są ważnymi wartościami. Zlot to 1,5 dnia dyskusji, prelekcji i prezentacji skierowanych przede wszystkim do aktywnych obywateli, radnych, dziennikarzy, samorządowców czy organizacji wykorzystujących na co dzień prawo do informacji. 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Plan wydarzenia

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 30 września w godzinach porannych i zakończy 1 października około południa. 

Uwaga: W wieczór poprzedzający Zlot, tj. 29 września od godz. 18 do 22 w Warszawie,  będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji (przypadający na 28 września) i 20. urodziny Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska — tzw. Toast za jawność. Rejestracja na Zlot nie jest jednoznaczna z udziałem w Toaście. Jeśli chcesz wziąć w nim udział, zaznacz odpowiednią opcję w formularzu rejestracyjnym na Zlot.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, sobota będzie intensywna: wykłady, warsztaty. Planujemy również sesje tematyczne i hobbystyczne prowadzone przez Was — zgłoszone nam w ankiecie programowej. W niedzielę przewidujemy czas na mniej formalne rozmowy o tym, co nas czeka w związku z nadchodzącymi wyborami — co można zrobić jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, co po nich, a co przed wyborami samorządowymi w 2024 roku. 

Program Zlotu z tematami sesji merytorycznych i wykładu wprowadzającego powstał w odpowiedzi na zgłoszone nam potrzeby (bardzo dziękujemy każdej osobie, która wypełniła naszą ankietę) oraz doświadczenia zebrane w toku działań naszej organizacji.

PROGRAM ZLOTU

Kiedy?

Jeszcze raz podajemy tę ważną datę: 30 września – 1 października 2023 r. Zlot zaczynamy o godz. 9:00 w sobotę (nocleg możliwy od piątku 29 września), kończymy ok. godz. 11 w niedzielę.

Gdzie?

Falenty pod Warszawą — dokładny adres otrzymają osoby zaproszone do udziału.

Dla kogo?

Zapraszamy każdą chętną osobę, która działa na rzecz jawności, jest otwarta (na wiedzę, inny punkt widzenia), ma szacunek do innych ludzi, praw człowieka. Z radością na tym spotkaniu zobaczymy uczestniczki i uczestników wcześniejszych wydarzeniach organizowanych przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 10 września. Ilość miejsc jest ograniczona.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Do 12 września poinformujemy osoby zaproszone.

Warunki uczestnictwa

Organizatorzy pokrywają koszty szkoleniowe i organizacyjne (sale, wyżywienie oraz przerwy kawowe, ewentualne wynagrodzenie ekspertów i ekspertek). Osoby uczestniczące pokrywają koszt dojazdu oraz noclegów w pokoju dwuosobowym (kwota za dwie noce to 332 zł/os.). W szczególnych przypadkach może to być nocleg w pokoju jednoosobowym, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w hotelu tym razem standardem jest pokój dwuosobowy.

Dokładamy starań, żeby w naszych wydarzeniach mogły uczestniczyć osoby, którym sytuacja życiowa może utrudniać korzystanie z tego typu przedsięwzięć, np. osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli potrzebujesz wsparcia – napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym w miejscu do tego przeznaczonym.

Wydarzenie organizowane jest przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska ze środków, które przekazali nam podatnicy – 1,5% ich podatków.  Szczegółowych informacji udziela Marta Krzynówek, marta.krzynowek@siecobywatelska.pl.

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *