Zapraszamy na pierwszy Zlot fanek i fanów jawności!

Pod koniec września zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie osób, dla których jawność jest jedną z najważniejszych wartości. Wreszcie będzie okazja, aby spotkać się w większym gronie – zobaczyć na żywo, wymienić doświadczeniami, nauczyć się czegoś nowego i zaczerpnąć dużo dobrej energii!

Od lat obserwujemy wzrost liczby i zaangażowania osób, które działają na rzecz przejrzystości życia publicznego. Cieszy nas, że jest coraz więcej watchdogów: nasza Szkoła Inicjatyw Strażniczych cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, a jej absolwenci działają na rzecz określonego prawa czy lokalnej społeczności, przy okazji edukując innych. Ale widzimy również, że jest coraz więcej osób, które pełniąc inne, ważne role, np. radnych czy dziennikarzy obywatelskich, korzystają z prawa do informacji, sprawdzają instytucje publiczne i mają „jawność na sztandarze”. To właśnie dla takich osób – fanek i fanów jawności – organizujemy to wydarzenie.

Spotkanie planujemy od piątku do niedzieli (30 września – 2 października 2022). W piątek już tradycyjnie będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji (przypadający na 28 września). Sobota będzie intensywna: wykłady, warsztaty. Planujemy również sesje tematyczne prowadzone przez Was. Propozycje można zgłosić w formularzu zgłoszeniowym. A wieczorem ciąg dalszy networkingu i integracji. W niedzielę będzie czas na mniej formalne rozmowy oraz zaprezentowanie swoich działań. Czyli weekend pełen wrażeń.

Kiedy?

Jeszcze raz podajemy tę ważną datę: 30 września – 2 października 2022 r. Zaczynamy o godz. 18 w centrum Warszawy. Kończymy ok. godz. 11 w niedzielę (okolice Warszawy).

Dla kogo?

Zapraszamy każdą chętną osobę, która działa na rzecz jawności, a w szczególności osoby, które brały udział w wydarzeniach organizowanych przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska, są otwarte (na wiedzę, inny punkt widzenia), mają szacunek do innych ludzi, praw człowieka. Bo prawo do informacji to prawo człowieka i nie ma praw bardziej i mniej ważnych.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego do 5 września. Ilość miejsc jest ograniczona (100 osób).

Formularz zgłoszeniowy

Do 12 września poinformujemy osoby zaproszone oraz przedstawimy szczegółowy program. Napiszemy również, kto weźmie udział w zjeździe wraz z mapą, aby ułatwić  np. wspólny dojazd.

Warunki uczestnictwa

Organizatorzy pokrywają koszty szkoleniowe i organizacyjne (sale, wyżywienie oraz przerwy kawowe, ewentualne wynagrodzenie ekspertów i ekspertek). Osoby uczestniczące pokrywają koszt dojazdu oraz noclegu w pokoju dwuosobowym (110 zł/noc, czyli 220 zł za nocleg od piątku do niedzieli). W szczególnych przypadkach może to być nocleg w pokoju jednoosobowym, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w hotelu tym razem standardem jest pokój dwuosobowy.

Dokładamy starań, żeby w naszych wydarzeniach mogły uczestniczyć osoby, którym sytuacja życiowa może utrudniać korzystanie z tego typu przedsięwzięć, np. osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli potrzebujesz wsparcia – napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym.

Wydarzenie organizowane jest przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska ze środków, które przekazali nam podatnicy – 1% ich podatków.  Szczegółowych informacji udziela Marta Krzynówek, marta.krzynowek@siecobywatelska.pl.

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *