Zbiórka trwa!

Od miesiąca zbieramy pieniądze na poradnictwo prawne – osiągnęliśmy ponad 50% założonego przez nas celu, czyli około 8 tys. złotych. Jesteśmy szczęśliwi, gdyż wielu i wiele z Was pokazało nam, że to, co robimy, jest ważne. W ostatnim tygodniu okazało się, że wspierając nas, nie tylko doceniacie nasze działania, ale okazujecie nam solidarność. Dziękujemy z całego organizacyjnego serca!

jawność

Naszym celem było nie tylko zebranie pieniędzy. Choć tych bardzo potrzebujemy – od stycznia 2017 roku nie mamy z czego utrzymać organizacji. Chcieliśmy także sprawdzić, czy, odwołując się do szerokiej publiczności – przez media społecznościowe – jesteśmy w stanie przekonać Was i inne osoby, że nasze działania są naprawdę potrzebne i warto je wspierać.

Nasz eksperyment przyniósł nam wiedzę i satysfakcję. Kierując jedynie komunikaty typu „Popatrz, robimy to i to, i takie są rezultaty”, udało nam się zmobilizować ponad setkę darczyń i darczyńców, zebraliśmy połowę założonej kwoty poprzez system pomagam.pl/jawnosc, wzrosły też jednorazowe przelewy poprzez naszą stronę.

W wyniku nagonki medialnej na organizacje społeczne zbiórka przyspieszyła. To okazja, by powiedzieć, że będziemy Was potrzebować. Inaczej i bez nagonki zmniejszy się nasza skuteczność. Prosimy o wsparcie finansowe, ale także o to, byście wzięli nas w obronę, a raczej obdarzyli nas zaufaniem i pokazywali, co powinniśmy uszczelnić i poprawić, na jakim polu walczyć o jawność. Często to robicie, ale w przyszłości spodziewamy się, że temat będzie pojawiał się regularnie.

Już na początku tego roku napisaliśmy Wam, że zmieniamy sposób finansowania i chcemy utrzymywać się z pieniędzy od tych wszystkich, którzy uważają, że przejrzystość życia publicznego jest wartością, której warto bronić. Minął prawie rok. Przeszliśmy swego rodzaju „restrukturyzację” i poznaliśmy optymalny model działania dla naszej organizacji. Bez pieniędzy nie zbliżymy się do niego. A potrzebujemy prawników, osoby do kontaktów  z mediami, osoby zarządzającej organizacją, specjalisty  do kontaktów z wolontariuszami,  darczyńcami a także kogoś, kto będzie myślał o naszych kontaktach z innymi organizacjami (w tym zagranicznymi) i rozwoju programowym. To swego rodzaju system naczyń połączonych. Prawnicy mają coraz więcej pracy i muszą poświęcać na nią coraz więcej czasu. Rolą pozostałych osób jest docieranie z efektami ich pracy do ludzi, informowanie o ich pomocy, kształtowanie sprzyjającego środowiska dla naszej idei i zdobywanie pieniędzy na dalszą działalność.

Zbierana przez nas kwota 16 tys. złotych, do której zmierzamy w zbiórce na pomagam.pl/jawność, to zaledwie ułamek potrzebnych nam pieniędzy. Poradnictwo, które jest jej przedmiotem, to nie jedyna działalność naszych prawników – chodzą również do sądów, piszą opinie prawne, odpowiadają na pytania zagranicznych organizacji, które robią badania porównawcze dotyczące jawności, monitorują działanie państwa i samorządów. Będziemy podejmować się kolejnych zbiórek i będziemy zachęcać Was do regularnych wpłat.

Zależymy od Was i chcemy wiedzieć, czy jesteśmy potrzebni. Daj nam znać:

Zbiórka: http://pomagam.pl/jawnosc

Nasze konto: Sieć Obywatelska Watchdog Polska, 29 2130 0004 2001 0343 2101 0001, z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”

Inne sposoby wspierania: siecobywatelska.pl/wspieraj

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

  1. Agata lat 81

    Może bym i wpłaciła ale ….. nie do banku “Volkswagen Bank Direct”.

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *