Zapraszamy do Pruszkowa na spotkanie o prawach mieszkańców

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (Sieć Obywatelska Watchdog Polska) zaprasza na spotkanie na temat praw mieszkańców. Inicjatorami spotkania są mieszkańcy i mieszkanki Pruszkowa, którzy chcą się dowiedzieć, jak egzekwować swoje prawo do informacji publicznej oraz skutecznie kontrolować, jak władze wykonują swoje obowiązki i jak rozporządzają publicznymi pieniędzmi. Zapraszamy każdego, kto podziela te zainteresowania i chce działać na rzecz dobra swojej lokalnej społeczności.

Porozmawiamy o tym, dlaczego warto interesować się działaniami władzy, czym jest kontrola obywatelska i jakie korzyści może przynieść lokalnej społeczności. Powiemy też, dlaczego nikogo nie powinny bulwersować pytania ile zarabia prezydent miasta, jakie są plany urzędu miasta związane z budową mieszkań komunalnych czy dróg?

Spotkanie poprowadzą praktycy z zakresu dostępu do informacji publicznej i kontroli społecznej: Katarzyna Batko-Tołuć, dyrektorka programowa Stowarzyszenia, Agnieszka Zdanowicz pracująca w programie Mocna Straż oraz Krzysztof Izdebski,  prawnik.

Spotkanie odbędzie się w środę 16 stycznia 2013 roku o godzinie 17:30 w sali w kamienicy przy ul. Prusa 11 lok. 26, I piętro.

Artykuł ze strony Portalu Organizacji Strażniczych – www.watchdog.org.pl

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *