Wybory już, zaraz! 

Chcemy Was zaprosić Was do udziału w forum sieciującym Regionalnie Aktywni, które odbędzie się w Gdańsku w dn. 23-24 marca 2023 r. Forum odbywa się w ramach projektu Szkoła Aktywnego Sektora, towarzyszącego programowi „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”.

Zależy nam, żeby uzbroić obywateli w wiedzę, która pozwoli im świadomie oddać głos oraz, w miarę możliwości, kontrolować przebieg procesu wyborczego.

Wydarzenie organizuje Fundacja Edukacja dla Demokracji, Sieć Obywatelska Watchdog Polska jest jego partnerem merytorycznym. Podczas wydarzenia Katarzyna Batko-Tołuć (Dyrektorka programowa Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska) poprowadzi warsztat „Rzecznictwo, czyli jak oddziaływać na polityków” a Agnieszka Podgórska (Dyrektorka ds. edukacji i networkingu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska) poprowadzi dyskusję panelową „Krajobraz roku wyborczego – najważniejsze wyzwania”.

Jaka jest rola sektora i do czego dążymy? Forum poświęcone będzie temu, jak wzmacniać organizacje pozarządowe i jak szukać skutecznych możliwości działania, m.in. w kontekście zbliżających się wyborów. W programie forum przewidziano też praktyczne warsztaty budujące kompetencje osób działających w organizacjach.

Dla kogo jest to spotkanie?

Na spotkanie zapraszamy osoby działające w organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, a także przedstawicieli instytucji i samorządów współpracujących z trzecim sektorem. Szczególnie zależy nam na uczestnikach i uczestniczkach z województw: podlaskiego, pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego.

O czym będziemy rozmawiać?

W 2023 roku chcemy przyjrzeć się temu, jakie przestrzenie i potrzeby działania przynosi ze sobą rok wyborczy. Jakie stoją przed nami wyzwania, do jakich zmian dążymy i jak wspólnie możemy je osiągnąć? Podejmiemy też temat wzmocnienia sektora pozarządowego, poprzez rozmowę o potrzebach i trudnościach, a także warsztaty służące wzmocnieniu praktycznych umiejętności organizacji. Spotkanie będzie też okazją do wzajemnej inspiracji, nawiązania kontaktów z innymi organizacjami i partnerami z regionu, wymiany pomysłów i dobrych praktyk.

Gdzie i kiedy?

Dwudniowe spotkanie odbędzie się w Gdańsku 23 i 24 marca 2023 roku w Hotelu IBIS Stare Miasto. Osobom spoza Trójmiasta zapewniamy nocleg w pokojach dwuosobowych i zwracamy koszty przejazdu.

Ramowy program forum poniżej. Prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy w terminie do 10 marca:

Formularz zgłoszeniowy

Osoby zarejestrowane na spotkanie otrzymają potwierdzenie udziału do 13 marca 2023 roku. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie Szkoła Aktywnego Sektora

Link do wydarzenia na Facebooku.

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

  1. Ola

    Bardzo istotny temat, warto go poruszać

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *