„Transparency” oznacza przejrzystość! – zapraszamy na TransparencyCamp Polska

Już 18 listopada ponad 150 przedstawicieli i przedstawicielek różnych środowisk spotka się, aby w nieformalnej i twórczej atmosferze porozmawiać o przejrzystości życia publicznego. Jeśli interesujesz się tą tematyką, sprawdź koniecznie program TCP i nie czekaj – kilka dni temu ruszyła internetowa rejestracja uczestników!

Głównym zadaniem konferencji jest wypracowanie optymalnego sposobu udostępniania informacji publicznych w Internecie, a także możliwości ich ponownego wykorzystania. Osiągnięcie tych celów pozwoli zbudować rozliczalność wewnętrzną instytucji publicznych oraz lepsze warunki do kontroli społecznej. Informacje publiczne to także ogromny potencjał biznesowy, który w UE ocenia się na 27 mld Euro!

Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania, jak najlepiej prezentować dane publiczne w Internecie, jak przekazywać je do innych podmiotów, gdzie i w jakiej formie powinny się znajdować oraz w jaki sposób je prezentować. Szczególną uwagę zwrócimy na to, co zrobić, żeby w pełni wykorzystać potencjał informacji publicznych dla innych celów niż pierwotne powody ich wytworzenia przez administrację, czyli o ponownym wykorzystaniu informacji publicznej znanym również, jako „re-use”.

W TransparencyCamp Polska weźmie udział 150 osób z całej Polski – związanych z Internetem, trzecim sektorem, administracją, ośrodkami naukowymi. Zapraszamy także przedsiębiorców, którzy na lepszym dostępie i możliwości przetwarzania informacji publicznych mogliby oprzeć profil swojej działalności. Aby mieć szersze spojrzenie zaprosiliśmy również ekspertów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo – Wschodniej.

INFORMACJE:
TransparencyCamp Polska
18 listopada 2010 roku,
Kino Wisła – Plac Wilsona 2, Warszawa

UWAGA: Wstęp na TransparencyCamp Polska jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja.

SPONSORZY:
TransparencyCamp Polska jest organizowany dzięki wsparciu Fundacji Batorego oraz Open Society Institute.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *