Szkoliliśmy w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

W tym roku przeprowadziliśmy cztery szkolenia dotyczące prawa do informacji w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Najpierw szkoliliśmy praktykantki i praktykantów, a ostatnio także pracownice i pracowników biura Rzecznika.

Szkolenie studentek i studentów

W wakacje w Biurze RPO miesięczne praktyki prawne odbywali studentki i studenci. W ramach praktyk zaplanowano szkolenia o prawie do informacji, co stało się okazją do rozmowy o nim, procedurze uzyskiwania informacji, a także działalności Sieci Watchdog i najważniejszych sprawach sądowych, które prowadziliśmy lub w których uczestniczyliśmy (zob. 13 spraw na 13 lat Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska ).

W związku z tym, że wakacyjne praktyki odbywały trzy grupy studentek i studentów, szkoliliśmy trzy razy – w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Pierwsze szkolenie miało miejsce 14 lipca 2016 r. i prowadzili je Szymon Osowski i Bartosz Wilk. Notka na stronie BRPO.

foto1_szkolenierpo
Szymon Osowski, Bartosz Wilk, zdjęcie: BRPO

Kolejne szkolenie odbyło się 10 sierpnia 2016 r. i tym razem prowadzili je Paula Kłucińska i Bartosz Wilk.

foto2_szkolenierpo
Paula Kłucińska, Bartosz Wilk, zdjęcie: BRPO

Ostatnie szkolenie odbyło się 7 września 2016 r. i prowadzili je: Mateusz Bogucki, Paula Kłucińska i Agnieszka Zdanowicz. Notka o szkoleniu na stronie Rzecznika.

foto3_szkolenierpo
Agnieszka Zdanowicz, Mateusz Bogucki, zdjęcie: BRPO

Szkolenie dla pracownic i pracowników

Z kolei 12 października 2016 r. Bartosz Wilk i Szymon Osowski prowadzili trzygodzinne szkolenie dla pracowników i pracownic biura RPO, czyli osób, które w praktyce zajmują się odpowiadaniem na wnioski o udostępnienie informacji, które trafiają do biura Rzecznika.

Największe zainteresowanie wzbudziło to, jakie informacje są „publicznymi”, a które tego charakteru nie mają. Podczas szkolenia rozmawialiśmy także o praktycznych problemach, które wiążą się z „informacją przetworzoną”.

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *