Spotkaliśmy się ze studentami i studentkami z Opola i Zielonej Góry

4 listopada 2016 r. studentki i studentki z Opola mieli okazję wziąć udział w spotkaniu poświęconym jawności i Sieci Watchdog. Z kolei 14 grudnia byliśmy w Zielonej Górze.

Podsumowujemy projekt, w którym, dzięki wsparciu Fundacji im.. Heinricha Bölla, mogliśmy realizować działania na rzecz angażowania studentek i studentów w działania na rzecz jawności. Zorganizowaliśmy dwa spotkania na uczelniach – w Opolu i w Zielonej Górze.

Opole – dostęp do informacji jako narzędzie pracy prawnika

Pierwsze ze spotkań miało miejsce 4 listopada 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Nosiło tytuł: Dostęp do informacji publicznej jako narzędzie pracy naukowo-badawczej prawnika. O prawie do informacji publicznej i działaniach Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Poprowadziła je dr Adriana Bartnik – prawniczka i socjolożka – wykładowczyni akademicka, adiunkt w Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, gdzie wykłada przedmiot Dostęp do informacji publicznej. Prawo i praktyka, Zastępczyni redaktora naczelnego biuletynu młodych naukowców StRuNa, związana z ruchami watchdogowymi – stale współpracuje z watchdog.edu.pl. Praca magisterska wykorzystująca informację publiczną napisana pod jej kierunkiem otrzymała nagrodę 2 stopnia w konkursie dla najlepszych prac magisterskich im Floriana Znanieckiego. Prawniczka w kancelarii adwokackiej Adama Baworowskiego. Ambasadorka jawności Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

WPiA_Opole (4)

WPiA_Opole (5)

Dr Adriana Bartnik poświęciła swój wykład temu, jak dostęp do informacji publicznej może być wykorzystywany przez prawników, zwłaszcza tych, którzy zajmują się pracą naukowo-badawczą. Opowiadała również o działaniach Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Dr Adriana Bartnik przedstawiła możliwości zaangażowania się studentek i studentów w działalność stowarzyszenia w formie wolontariatu prawnego, praktyk prawnych, konkursu na najlepszą glosę orzeczenia dotyczącego prawa do informacji, czy przygotowywania pracy dyplomowej dotyczącej prawa do informacji publicznej.

Prezentację ze spotkania można znaleźć tutaj.

Zielona Góra – o prawie do informacji, o Sieci Watchdog i o 13 najważniejszych sprawach

Z kolei 14 grudnia 2016 r. byliśmy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Bartosz Wilk – prawnik Sieci Watchdog – poprowadził ze studentkami i studentami spotkanie pt. O prawie do informacji. O Sieci Watchdog. O 13 najważniejszych sprawach na 13 lat. Podczas spotkania przedstawiono możliwość zaangażowania się w działania Sieci Watchdog, tj. praktyki prawne, wolontariat, czy współpracę w zakresie przygotowywania pracy dyplomowej.

Jeżeli chcesz, byśmy przyjechali na Twoją uczelnię – daj znać!

Prosimy w tym celu o kontakt mailowy: biuro@siecobywatelska.pl

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *