Nasza organizacja mierzy się z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi.

W ostatnich latach zmieniało się sytuacja na świecie, zaangażowaliśmy się w ochronę praworządności i rozwinęliśmy profesjonalny zespół komunikacyjny, poradniczy i szkoleniowy. Coraz większym wyzwaniem jest zarządzanie wszystkimi obszarami, delegowanie zadań, dbanie o pracownice i pracowników. Działamy pod presją czasu, a musimy myśleć o przyszłości – przygotowaniu stopniowej zmiany zarządu.

W czasie wsparcia instytucjonalnego miały miejsce aż cztery zjazdy członkowskie – jedno na temat zasad etyki, jedno Walne Zebranie Członkiń i Członków oraz dwa spotkania planujące.

Powstały też liczne procedury związane ze zmianami prawa, odpowiedzią na potrzeby oraz planowaną sukcesją. Były to między innymi regulamin pracy zdalnej, oceny ryzyka zawodowego, aktualizacja regulaminu wynagradzania, polityka szkoleniowa, procedura skargowa dotycząca mobbingu i dyskryminacji, regulamin rozpatrywania skarg, zasady reprezentacji, regulamin korzystania z poczty służbowej, audyt RODO oraz regulamin organizacyjny.

Wprowadzone zostały zmiany w zakresie przyjmowania członkiń i członków (Protokół z Walnego Zebrania Członkiń i Członków). W ich efekcie członkinią lub członkiem zwyczajnym można zostać najwcześniej po dziewięciu miesiącach członkostwa wspierającego. Członkowie i członkowie wspierający nie mają prawa głosu.

Wsparcie instytucjonalne Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG pomoże nam w bardziej efektywnym działaniu.

Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.