Rozmawialiśmy o przyszłości Watchdoga

W drugi weekend lutego członkowie i członkinie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska oraz pracownicy i pracownice biura organizacji spotkali się, by porozmawiać o Stowarzyszeniu.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska w zeszłym roku świętowała swoje 20. urodziny. To dobry moment na podsumowania i zaplanowanie kolejnych lat działalności. Dlatego spotkaliśmy się w szerszym gronie, by porozmawiać o tym, jak obecnie funkcjonuje  Stowarzyszenie. 

Spotkanie trwało dwa dni. Pierwszy z nich poświęciliśmy na rozmowę o członkostwie i misji naszej organizacji, przyglądając się jednocześnie trendom, które mogłyby mieć ewentualnie wpływ na kierunek naszej działalności. 

Katarzyna Batko — Tołuć przedstawiła też krótką historię Watchdoga, by także nowi pracownicy i członkowie wiedzieli, jakie były jej początki. 

Kolejnego dnia kontynuowaliśmy temat członkostwa, rozmawiając  m.in. o roli członków i członkiń w działalności Stowarzyszenia, ich kontaktach z biurem organizacji, a także o zasadach przyjmowania nowych osób do organizacji. 

Rozmawialiśmy również o etycznych aspektach działania stowarzyszenia — porządkując przede wszystkim zagadnienia, którymi chcemy się w najbliższym czasie zająć. 

Nasze spotkanie moderowała Katarzyna Sekutowicz — doświadczona trenerka i facylitatorka, której zadaniem jest również przygotowanie materiałów podsumowujących spotkanie. Mają one być punktem wyjścia do dalszej pracy. 

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i wspólną pracę.

Spotkanie zrealizowano dzięki wsparciu instytucjonalnemu z Programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *