Nie klękamy

Rozliczamy władzę i mówimy dość! Nie klękamy przed żadnymi Błogosławionymi Nietykalnymi!  

W tym roku Sieć Obywatelska Watchdog Polska kończy 20 lat. Gdy byliśmy jeszcze dziecięciem, kończyła swoje rządy koalicja SLD-UP i nastąpił krótki epizod rządów Prawa i Sprawiedliwości, Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Zaczęliśmy się rozpędzać, gdy przez 8 lat rządziła koalicja PO-PSL. Przez 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy nie mamy szansy się zatrzymać.

Okrągła rocznica naszego działania i rok wyborczy skłaniają nas do refleksji nad tym, co wydarzyło się przez 20 lat w Polsce, jak wyobrażamy sobie odpowiedzialność polityków w naszym kraju i jaka jest nasza rola w osiągnięciu stanu idealnego.

A w Polsce mamy nie tylko kryzys praworządności, jawności, co w efekcie podważa zasady demokratycznego państwa prawa. Dodatkowo w Polsce mamy upadek demokratycznych obyczajów. Upadły nim zdążyły się na dobre ukształtować. Ich kwintesencją jest wprowadzenie ustawy abolicyjnej przez władzę – by chronić swoich, czy też próby Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, by doprowadzić do ograniczenia jawności rękami Trybunału Konstytucyjnego.

Ale są to też stand-upy szefa Narodowego Banku Polskiego, który zarabiając ogromne pieniądze poucza Polki i Polaków, że jak się postarają to kupią kostkę masła za niecałe 3 złote. 

Są to bezczelne reasumpcje głosowań sejmowych, gdy władzy się opłaca; chamska propaganda, kłamstwo, wyprowadzanie naszych wspólnych pieniędzy na realizację partyjnych i prywatnych interesów, budowanie sieci powiązań koleżeńskich i pogardliwe traktowanie mniejszości.

Hasło “Robię to dla Polski” stało się memem.

Czy to wymysł tej władzy? Nie. Znaleźlibyśmy trochę przykładów z przeszłości, a także odnajdujemy je w niektórych samorządach. Bo to są po prostu zachowania władzy, która nie stosuje się do zasad demokracji. To się musi zmienić! 

Rozliczamy władzę i mówimy dość! Nie klękamy przed żadnymi Błogosławionymi Nietykalnymi!  

Ty też nie złość się na darmo! Wesprzyj rozliczanie władzy. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS 0000181348 w rozliczeniu podatkowym za rok 2022.

Więcej informacji o tym, jak przekazać nam 1,5% podatku, znajdziesz na stronie www.siecobywatelska.pl/1-5-procent, a w naszym BIP sprawdzisz, na co wydaliśmy pieniądze przekazane nam przez podatniczki i podatników w ubiegłych latach.

PRZEKAŻ 1,5%

podatku Watchdogowi

 

W imieniu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę.

Zarząd Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

Szymon Osowski

Katarzyna Batko-Tołuć

Marzena Błaszczyk

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *