Mieszkańcy gminy Jabłonna chcą, żeby urzędy były przejrzyste – będziemy o tym rozmawiać w Chotomowie

Już 19 marca udajemy się do Chotomowa na zaproszenie Wiejskiej Inicjatywy Obywatelskiej, gdzie spotkamy się z mieszkańcami i mieszkankami gminy Jabłonna, aby porozmawiać o ich prawie do patrzenia władzom na ręce. Będzie to pierwsze z przygotowywanego przez WIO cyklu spotkań sąsiedzkich na temat transparentności działań władz lokalnych.

Porozmawiamy o tym, czym jest społeczna kontrola władzy i przy pomocy jakich narzędzi prawnych mieszkańcy mogą wpływać na działania władz. Powiemy też, jak egzekwować swoje prawo do informacji publicznej oraz skutecznie kontrolować, jak władze wykonują swoje obowiązki i  rozporządzają publicznymi pieniędzmi.

Spotkanie poprowadzi prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i kontroli społecznej, udzielający na co dzień porad prawnych w SLLGO (Sieć Obywatelska Watchdog Polska)- Krzysztof Izdebski oraz Agnieszka Zdanowicz pracująca z programie Mocna Straż.

Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Chotomowie przy ul. Strażackiej 8  we wtorek 19 marca 2013 roku o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą działać na rzecz dobra swojej lokalnej społeczności poprzez społeczną kontrolę władzy.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *