Pierwsza europejska konferencja any-SLAPP

20 października 2022 r. European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF) i Coalition Against SLAPPs in Europe (CASE) będą gospodarzami pierwszej w historii europejskiej konferencji anty-SLAPP.

Wydarzenie, organizowane pod patronatem Parlamentu Europejskiego i przy wsparciu Rady Europy, odbędzie się w formie hybrydowej. Będzie można w nim uczestniczyć w formie stacjonarnej w Strasburgu lub online.

Celem konferencji jest przyjrzenie się europejskim inicjatywom anty-SLAPP-owym, omówienie dostępnego wsparcia finansowego i prawnego dla dziennikarzy, którzy padają ofiarą tego typu pozwów. Konferencja zgromadzi członków koalicji CASE, ofiary SLAPP-ów, ekspertów, dziennikarzy, specjalistów ds. mediów, prawników, decydentów, obrońców wolności słowa, naukowców, rzeczników praw obywatelskich, sędziów i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego.

Uwaga: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dostępnych w miejscu konferencji, organizatorzy zalecają, aby osoby, które chcą wziąć udział w konferencji w Strasburgu, zarejestrowały się tak szybko, jak to możliwe. Uczestnicy online również powinni się zarejestrować. Pod tym linkiem możliwa jest rejestracja dla osób chcących wziąć udział w konferencji na miejscu w Strasburg, jak i online.

Szczegółowy plan konferencji w języku angielskim.

Tekst powstał na podstawie artykułu European Anti-SLAPP Conference 2022.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *