Jak monitorować kampanię wyborczą? Doświadczenia z Lublina

Sieć Obywatelska Watchdog Polska i Stowarzyszenie 61 zapraszają na kolejne spotkanie online związane z  obserwacją wyborów  — Jak monitorować kampanię wyborczą? Doświadczenia z Lublina.

16 maja o godz. 19 naszymi gośćmi będą Krzysztof Jakubowski oraz Krzysztof Kowalik z Fundacji Wolności.

Fundacja w 2018 roku przeprowadziła monitoring samorządowej kampanii wyborczej w Lublinie. Podczas monitoringu archiwizowano materiały wyborcze, nagrywano debaty i konferencje, zbierano obietnice kandydatów. Fundacja złożyła kilkanaście zawiadomień o nieprawidłowościach do komisarzy wyborczych oraz przedstawiła zastrzeżenia do sprawozdań komitetów wyborczych.

Raport z monitoringu można znaleźć na stronie fundacji: Grzechy kandydatów w samorządowej kampanii wyborczej.

Transmisja live’a tradycyjnie na Facebooku i kanale YouTube Watchdoga.

Kilka słów o ekspertach

Krzysztof Kowalik — w Fundacji Wolności zajmuje się monitoringiem obietnic wyborczych oraz monitorowaniem kampanii wyborczych pod kątem naruszania przepisów kodeksu wyborczego. Odpowiada za kwestie prawne, zbieranie i analizę danych.

Krzysztof Jakubowski — Działacz pozarządowy. Fundator i Prezes Fundacji Wolności. Autor publikacji o współudziale obywateli w decydowaniu o sprawach lokalnych. Człowiek Roku 2017 Dziennika Wschodniego. Członek Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

POBIERZ PREZENTACJĘ ZE SPOTKANIA
Obejrzyj nagranie ze spotkania

Spotkanie zorganizowane dzięki wsparciu projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG pt. “Od atomów do zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego na rzecz praworządności”.

 

Logo programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

  1. logik

    Skoro wspólnie SOWP i ART.61 w swojej działalności (SOWP wskazujący liczne cele w tym PRAWO DO INFORMACJI człowieka )i i Art.61 wskazujący na swój cel (prawo obywatela do informacji) w jednoznacznej bardzo nazwie, godzą w swojej działalności interesy różnych jednak podmiotów ( człowiek obdarzony swoim “naturalnym”,podmiotowym i obiektywnym prawem człowieka ) oraz (obywatel obdarzonym przez państwo t,j RP i subiektywnym bo będącym wyrazem woli państwa prawem obywatela).
    Widoczna jest NIETOŻSAMOSĆ celów tych wspomnianych (SOWP i Art.61) podmiotów.
    Co w tej sprawie wiedzą i jak wyjaśniają zaangażowanym w ich działalności wolontariuszom, eksperci prawni (widniejący np.na zdjęciach) obu tych organizacji społecznych.

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *