Ile kosztuje sztuka?

Teatr TR Warszawa udostępnił na nasz wniosek rejestry umów za 2018 i 2019 rok. Znajdują się tam informacje o umowach z artystami, np. Agatą Buzek, Wojciechem Blecharzem, Magdaleną Cielecką, jak i umowy na wykonanie prac malarskich, usługi prawne, tłumaczenia sztuk, wykonanie fotografii do spektakli, reżyserię i wykonanie ról oraz wiele innych.

Fragment rejestru umów TR Warszawa za 2019 rok.

Różnice w honorariach

I tym razem zastanawiają sumy i rodzaje umów zawieranych z dyrektorem artystycznym teatru, Grzegorzem Jarzyną, jak np. „adaptacje reżyserskie spektakli podczas wyjazdów” do Gdyni (8,5 tys. zł) czy Makao (4,5 tys. zł) oraz ogromne różnice w honorariach za podobne usługi.

>> Rejestr umów TR Warszawa 2018 <<

>> Rejestr umów TR Warszawa 2019 <<

>> Rejestr umów TR Warszawa 2020 <<

 

Warto odnotować, że za rządów nowej dyrekcji, Teatr zaczyna regulować stawki dla artystów, wprowadzając jawną politykę wynagradzania twórców, w tym również stawki dla reżyserów i reżyserek za próby wznowieniowe w siedzibie i poza nią: http://trwarszawa.pl/teatr/statut-oraz-dokumenty-organizacyjno-finansowe/polityka-wynagradzania-tworcow/.

Sprawdź, jak wygląda umowa

O kopię każdej umowy z powyższych rejestrów można wystąpić mailowo w trybie dostępu do informacji publicznej. Jak to zrobić? Bardzo prosto. W treści e-maila wpisz:

Na podstawie art. 61 Konstytucji RP wnoszę o informację publiczną w zakresie kopii umów o numerze… [tu wpisujesz numer interesującej Cię umowy z powyższych rejestrów].
Informację proszę wysłać na niniejszy adres e-mail.

 

Więcej o tym, jak wnioskować o informację publiczną, przeczytasz w poradniku na stronie: informacjapubliczna.org/poradnik

Przeczytaj także:

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

  1. człowiek

    “Na podstawie art. 61 Konstytucji RP wnoszę o informację publiczną w zakresie kopii umów o numerze…”
    Czy można napisać : Na podstawie bycia kobietą co oznacza że jestem człowiekiem, wnoszę o itd….

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *