Poprzedni

Dziękujemy Alinie Czyżewskiej za trzy lata pracy

fot. Szymon Łaszewski

10 czerwca 2022 roku Alina Czyżewska odchodzi z pracy w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Pracowała z nami od listopada 2019 roku. Przedtem była naszą członkinią i wciąż nią będzie.

Alina przyszła do nas z teatru. I od początku pracy w Sieci Watchdog zajęła się jawnością w instytucjach kultury, szczególną uwagę poświęcając właśnie teatrom. Sprawdzała sposób wydawania pieniędzy, monitorowała m.in. konkursy na dyrektorów i zarządzanie zespołami. Pomagała osobom mobbowanym, molestowanym i prześladowanym, a przez zaangażowanie się w sprawę Muzeum Śląska Opolskiego sama została pozwana przez marszałka o naruszenie dóbr województwa opolskiego, a następnie prawomocnie uniewinniona.

Podobnie działała w szkole – sprawdzając statuty, Biuletyny Informacji Publicznej, traktowanie uczniów i przejrzystość. Za każdym razem podkreślała, że prawo do informacji to prawo człowieka.

Nową energię wprowadziła też do opowieści o jawności. Szeroko udzielając się w mediach, promowała ideę i inspirowała do działania.

To były ważne lata w naszym organizacyjnym życiu. Wiele energii poświęciliśmy na testowanie, jak promować jawność, a Alina robiła to z pełnym zaangażowaniem.

Alino! Dziękujemy Ci za Twoje zaangażowanie, wieczne poszukiwanie rozwiązań, umiejętność opowiadania. Trzymamy kciuki za Twoje dalsze działania i życzymy powodzenia!

Więcej o Alinie i jej działaniach przeczytasz w tekście z serii #LudzieSieci: Prawo do informacji zrujnowało mi życie!

  

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.