Czy przedmioty mogą zmieniać rzeczywistość?

Wierzymy, że tak, o ile niosą za sobą przesłanie, dlatego uruchamiamy zbiórkę na produkcję stu sztuk każdego z pierwszych przedmiotów powstałych w ramach  kampanii ,,Dbamy o lepszą codzienność”. To też pierwsza okazja, by kupić czajniczek zaprojektowany przez Jana Kochańskiego, szklanki Agnieszki Bar oraz lustro Studia Szpunar.

Projektanci, tworząc te piękne, choć z założenia niedoskonałe dbamy-o-lepsza-codziennosc2-8przedmioty, inspirowali się działalnością watchdogów – osób, które chcą zmieniać na lepsze swoje otoczenie. Wyruszyli do różnych  części Polski, by poznać Monikę Bienias, Piotra Kodzisa, Wojciecha Paszkowskiego i zrozumieć, czym są działania strażnicze.

Teraz chcemy, by szklanka, czajniczek i lustro trafiły do Waszych domów, sklepów i kawiarni w całej Polsce, zatrzymywały w codziennym biegu i przypominały Wam, że każdy z nas może zmieniać otaczająca go rzeczywistość na lepszą.

 Jan Kochański , projektując dzbanek, myślał o nim jak o amulecie, który przywołuje ideę ciągłego poszukiwania lepszych rozwiązań, lepszego działania.

To samo zadanie mają pozostałe przedmioty. Może właśnie któryś z nich będzie dla Was inswszystkiepiracją do nowego spojrzenia na Wasze otocznie, do zmiany, na którą od dawna nie możecie się zdecydować?

Chcemy pokazać, że poświęcając każdego dnia chwilę na zastanowienie się, co sami możemy poprawić w swoim otoczeniu, staniemy się lepszymi obywatelami, przyjaciółmi, partnerami czy po prostu ludźmi. Można poświęcać na to dużo czasu, jak bohaterowie akcji – Monika Bienias, Piotr Kodzis czy Wojciech Paszkowski, a można też zacząć od małych, ale bardzo istotnych rzeczy.

Do akcji możecie dołączyć za pośrednictwem portalu Wspieram.to. Potrzebujemy 39800 zł, by sfinansować koszty produkcji i akcji  (przygotowanie, promocja, rozliczanie, wysyłka oraz koszty operatora akcji). Jeżeli uda nam się zebrać kwotę 45000 zł, będziemy mogli sfinansować zaprojektowanie kolejnego przedmiotu. W kolejce czekają już następne osoby – projektanci i watchdogi, którzy spotykają się i rozmawiają o tym, co mogą wspólnie zaprojektować.

Wsparcie tego projektu to też wsparcie bohaterów kampanii  “Dbamy o lepszą codzienność” – watchdogów , którzy na co dzień dbają o to, aby nasze najbliższe otoczenie (np. lokalna społeczność) działało jak najlepiej. Chcielibyśmy móc dalej promować ich działania, wspierać ich szkoleniami i konsultacjami.logo_dbamyolepszacodziennosc1

Więcej informacji o kampanii i spotkaniach projektantów i strażników znajdziecie na stronie Watchdog Portalu.

Wesprzyjcie nas. Te przedmioty to dopiero początek historii, którą wspólnie będziemy tworzyć!

EDIT: Czajniczek, lustro i szklanki są już w naszym sklepie, zapraszamy lub prosimy o bezpośredni kontakt mailowy na adres: roksana.maslankiewicz@siecobywatelska.pl.

Przygotowaliśmy również specjalną ofertę dla sklepów oraz firm i i instytucji, które chciały podjąć się mecenatu kampanii. Więcej informacji chętnie udzieli koordynatorka kampanii Roksana Maślankiewicz. Mail: roksana.maslankiewicz@siecobywatelska.pl, tel: 22 844 73 55.

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *