AKOP – koalicja przeciw korupcji, w której działamy – zaprasza na doroczne podsumowanie aktywności antykorupcyjnej rządzącej większości

9 października 2012 r. o godzinie 13.00 zapraszamy na doroczną konferencję  Antykorupcyjnej Koalicji Organizacji Pozarządowych, która odbędzie się w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego (ul. Sapieżyńska 10a).

W 2011 roku Koalicja przesłała komitetom wyborczym ankietę z zestawem 10 pytań dotyczących problemów korupcji i przejrzystości w wybranych sferach życia publicznego, którymi zajmują się członkowie Koalicji. Odpowiedzi na ankietę AKOP stanowią podstawę dorocznej oceny wykonania postulatów zgłoszonych przez partie, które po wyborach utworzyły rząd koalicyjny.

Konferencję poprowadzi redaktor Andrzej Godlewski z Telewizji Polskiej.

Redaktor Krzysztof Burnetko przedstawi doroczne podsumowanie przygotowane przez członków Antykorupcyjnej Koalicji Organizacji Pozarządowych pokazujące, co zrobił rząd w ciągu 12 miesięcy dla przeciwdziałania korupcji i przejrzystości życia publicznego. Do przedstawionej oceny odniesie się wydelegowany przez premiera Donalda Tuska polityk – przedstawiciel rządu.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 8 października br. – e-mailowo na adres przeciw-korupcji@batory.org.pl lub telefonicznie – (022) 536 02 71.

Informacje na temat działań Koalicji można znaleźć na www.akop.pl, zaś ankieta z pytaniami i odpowiedzi partii są dostępne na http://www.akop.pl/dzialania-akop/obietnice-wyborcze-2011.html. Koalicja składa się z siedmiu organizacji: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji im. Stefana Batorego, Fundacji Komunikacji Społecznej,  Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, Stowarzyszenia Szkoła Liderów i Stowarzyszenia Normalne Państwo.

 

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *