Życzymy wszystkim (i sobie) – skuteczności!

Dziś (Światowy) Dzień Organizacji Społecznych. Fajny dzień, gdy można pomyśleć, po co jesteśmy, co nas pchnęło do tego, by działać, i co udało nam się zdziałać.

W zeszłym roku Sieć Watchdog obchodziła 15lecie. Cały rok pracowaliśmy nad podsumowaniem. A przecież, gdy kilkadziesiąt osób próbuje pójść w jednym kierunku, to droga bywa kręta i zbieranie się do działania trwa. Podsumowując, musieliśmy „wycisnąć” to, co w tej drodze było najważniejsze i ostateczni przyniosło zmianę lub wyraźnie do niej zmierza.

Oto efekty naszych przemyśleń. Przeczytacie w nich o nas przez pryzmat tego, co dla nas stanowi wartość, jak o sobie myślimy i do czego zmierzamy. Zgodnie z hasłem: Organizacje społeczne – to działa.

Dziś czujemy wspólnotę z tymi wszystkimi, którzy decydują się podjąć jakieś wyzwanie. Bo choć te wyzwania są różne, to zawsze łączą się z tym, że trzeba świetnie poznać problem, ludzi, którzy go doświadczają i testować, jak działać skutecznie. Życzymy wszystkim skuteczności!

A więcej o tym co można dziś świętować przeczytacie na stronie http://www.todziala.org/

P.S. Nie pogniewamy się, jeśli w dniu tego święta, napiszecie, co waszym zdaniem zmieniło się na dobre dzięki działaniu jakiejś organizacji społecznej.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *