Zorganizuj spotkanie o prawie w swojej miejscowości

Sieć Obywatelska Watchdog Polska przeprowadzi 30 spotkań lokalnych dotyczących prawa. Każde spotkanie potrwa około dwóch godzin. Odbędzie się w godzinach dostosowanych do potrzeb zapraszanej grupy odbiorców i odbiorczyń.

Jeśli działasz w organizacji pozarządowej, samodzielnie, w szkole, w bibliotece czy sołectwie i chcesz więcej dowiedzieć się na temat korzystania z prawa, zaproś nas. Wspólnie ustalimy, w jaki sposób zaprosić kolejne osoby z twojej miejscowości!

Chcemy pomóc Ci korzystać z prawa w Twojej działalności i w życiu osobistym, ponieważ:
1. prawo jest dla ludzi,
2. warto je znać, bo ta wiedza w wielu sytuacjach pomaga,
3. warto szukać wiedzy i argumentów w orzecznictwie.

Kto będzie prowadzić spotkania?
Eksperci i ekspertki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, którzy opowiedzą o tym, gdzie szukać informacji o prawie, w jakich sprawach możesz je wykorzystać i jak sprawdzać w Internecie dostępne źródła, w tym System Analizy Orzeczeń Sądowych, który pomaga szybciej i łatwiej dotrzeć do wyroków.

Czego od Ciebie oczekujemy?
Jeśli jesteś zainteresowana/y zorganizowaniem spotkania w swojej w miejscowości, wypełnij formularz. Oczekujemy Twojej pomocy w zorganizowaniu spotkania na miejscu, tzn. polecenia odpowiedniej – bezpłatnej – sali, zaproszenia innych osób, promocji. Być może w przyszłości będziemy dalej współpracować, jeśli zarazimy Cię chęcią samodzielnego dociekania tego, jak zorganizowane jest życie  w Twoim najbliższym otoczeniu.

Jak się umówimy?
Po wypełnieniu formularza – na który czekamy do 11 kwietnia – skontaktujemy się z Tobą i zaczniemy ustalać szczegóły spotkania: dobierzemy miejsce, ustalimy sposób promocji i osobę, która przyjedzie do Twojej miejscowości.

A co jeśli zgłoszeń będzie więcej niż 30?
Wyboru zgłoszeń dokona Kinga Kulik – koordynatorka oraz Szymon Osowski i Katarzyna Batko-Tołuć, członkowie zarządu. Jako że spotkania mają charakter pilotażowy, kryteria będą dotyczyły różnorodności grupy, potencjału dotarcia do mieszkańców i mieszkanek Twojej miejscowości (wieś, miasto, region Polski).

Kontakt: Kinga Kulik kinga.kulik@siecobywatelska.pl.

Spotkania organizowane są w ramach promowania Systemu Analizy Orzeczeń Sądowych (https://www.saos.org.pl/), który gromadzi orzecznictwo sądów powszechnych, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Izby Odwoławczej i Sądu Najwyższego w jednym miejscu. Umożliwia wyszukiwanie i analizowanie orzeczeń, np.: według przywoływanych ustaw. System jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku. W 2015 roku w SAOS pojawiło się 45 116 orzeczeń. Wśród nich może być sprawa, która ciebie dotyczy.

SAOSOrzecznictwo daje wiedzę o prawie, która pomaga w wielu sytuacjach życiowych. Pokazuje sposób rozumienia prawa. Zawiera opis konkretnych sytuacji. Sądy wypełniają prawo treścią. Jeśli chcesz wiedzieć do czego masz prawo, szukać argumentów i dyskutować, przetestuj SAOS.

SAOS przygotowany został przez Uniwersytet Warszawski (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego), Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych, Akces Lab i Sieć Obywatelską Watchdog Polska. Finansowanie zapewnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Partnerzy_SAOS

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.