Zapraszamy na webinarium – Debata nad raportem o stanie gminy – prawo, praktyka, inspiracje

Raport o stanie gminy to sprawozdanie wójta/burmistrza/prezydenta dotyczące wdrażania lokalnych programów i uchwał w danym roku. Po złożeniu tego dokumentu odbywa się debata wokół niego. Zwykle ma ona miejsce podczas sesji,  w czasie której radni akceptują wykonanie budżetu.

Czy mieszkańcy mogą wziąć udział w tej debacie i czy władzom gminy/miasta powinno zależeć na tym, aby zabrali głos w sprawie raportu?

O tym będziemy rozmawiać w czasie webinarium, które poprowadzi Szymon Osowski

Link do webinarium  pt. Debata nad raportem o stanie gminy – prawo, praktyka, inspiracje

17 maja, godz. 20.30

O tym, czym jest raport o stanie gminy, który wójtowie są zobowiązani przygotowywać od 2019 roku, przeczytacie na naszej stronie:

 

Webinarium odbywa się w ramach projektu “Raport o stanie gminy –  kolejny obowiązek czy narzędzie dla mieszkańców i władz?” realizowanego przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska oraz Fundację Pole Dialogu dzięki wsparciu Open Society Foundations.

Podoba Ci się ten artykuł? Wesprzyj nasze działania darowizną.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *