Zapraszamy do Gdańska na szkolenie dla pomorskich dziennikarzy z dostępu do informacji publicznej

Dostęp do informacji publicznej jest niezbędny do skutecznego wykonywania zawodu dziennikarza. Jednak dostęp ten nie zawsze jest prosty, mimo zagwarantowania go przez Konstytucję RP.  Wtedy pojawiają się pytania: Co zrobić, gdy urząd uporczywie odmawia udzielenia interesującej nas informacji? Gdzie kończy się gwarantowana przez Konstytucję jawność, a gdzie zaczyna tajemnica, wymagana przez niektóre ustawy?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo na szkoleniu z dostępu do informacji publicznej w Gdańsku. Szkolenie odbędzie się 26 czerwca w godzinach 16-19 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku (ul. Długi Targ 46/47), które zgodziło się objąć spotkanie swoim patronatem. Zapraszamy wszystkich dziennikarzy i dziennikarki, którzy są zainteresowani tym, jakie przepisy prawne zapewniają obywatelom prawo do informacji, jak je egzekwować, co zrobić, kiedy dany organ nie chce nam udzielić informacji.

Szkolenie przeprowadzą Aneta Pierzchała-Tolak,  członkini Stowarzyszenia z Gdańska, trenerka Szkoły Inicjatyw Strażniczych posiadająca bogate doświadczenia związane z prowadzeniem monitoringów oraz Krzysztof Izdebski, członek SLLGO (Sieć Obywatelska Watchdog Polska) i jednocześnie prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej, udzielający porad prawnych.

Poniżej znajduje się formularz do wypełnienia – odpowiedzi na pytania w nim zawarte pozwolą nam lepiej przygotować program szkolenia. Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w szkoleniu, prosimy o odesłanie wypełnionego formularza do 25 czerwca na adres: agnieszka.zdanowicz@siecobywatelska.pl.

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *