Zapisz się na listę dyskusyjną na temat funduszu sołeckiego!

SLLGO (Sieć Obywatelska Watchdog Polska) zaprasza do zapisania się na listę dyskusyjną na temat funduszu sołeckiego, która jest miejscem wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia dla osób, które chcą, aby w jak największej liczbie gmin funkcjonował fundusz sołecki.

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich działa od 10 lat, a od 4 lat zajmuje się ideą oddania w ręce mieszkańców sołectw decyzji o przeznaczeniu części budżetu gminy – czyli funduszem sołeckim. W 2011 roku przeprowadziliśmy ogólnopolski monitoring funduszu, prowadzimy spotkania lokalne i udzielamy porad telefonicznych i mailowych – stąd wiemy, jak ważna to kwestia dla mieszkańców i mieszkanek polskich gmin. Jest to wielka szansa na wzbudzenie ich aktywności, na zaangażowanie się w sprawy swojej lokalnej społeczności. Jednocześnie funkcjonowanie funduszu wciąż budzi wiele pytań obywateli, urzędników, polityków.
Fundusz sołecki w 2012 roku był realizowany w ponad 1000 gminach, funkcjonuje w Polsce od 4 lat. Mieszkańcy sołectw zdążyli zatem zgromadzić mnóstwo doświadczeń z nim związanych – i dobrych i złych. Mają wątpliwości i problemy, którymi chcieliby się podzielić, ale też sposoby, jak rozwiązywać spory, jak zdobyć zwolenników swoich pomysłów, jak egzekwować swoje prawa. To Wy jesteście ekspertami w zakresie funkcjonowania funduszu sołeckiego – warto, żebyście dzielili się ze sobą swoimi przemyśleniami, wspierali wzajemnie dla dalszych sukcesów we wprowadzaniu tego narzędzia demokracji do polskich gmin. Dlatego zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do zapisania się na listę dyskusyjną na temat funduszu sołeckiego. Administratorem listy jest SLLGO, ale jej głównymi twórcami jesteście Wy – mieszkańcy i mieszkanki, którzy mają w swojej gminie fundusz sołecki lub którzy chcą go mieć.
Co da Wam uczestnictwo w liście:

  • Dowiecie się, jak wygląda realizowanie funduszu w innych sołectwach i gminach
  • Będzie mogli zadać nurtujące Was pytanie i uzyskać odpowiedź osób, które doświadczyły na własnej skórze tego, co Wy
  • Będziecie mogli podzielić się swoimi problemami i sukcesami
  • Będziecie mogli pomóc innym i działać na rzecz funduszu sołeckiego

Aby zapisać się na listę dyskusyjną, wystarczy w dogodnej dla Was chwili wejść tu: zapisy na listę dyskusyjną i wpisać swoje imię, nazwisko oraz adres email, na który będziecie otrzymywać emaile od innych uczestników listy i z którego będziecie wysyłać wiadomości na listę dyskusyjną. Zajmie to nie więcej niż minutę. Raz w tygodniu będziemy sprawdzać otrzymane w ten sposób adresy email i wpisywać Was na listę.

Artykuł ze strony Portalu Funduszy Sołeckich – www.funduszesoleckie.pl

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *