W podziękowaniu Wolontariuszkom i Wolontariuszom

W organizacjach społecznych najważniejsi są ludzie i nie jest to pusty slogan. Zazwyczaj bowiem powstają dlatego, że jacyś ludzie czegoś chcieli – jakiejś zmiany społecznej.  Często powodem ich zjednoczenia się jest działanie na rzecz innych ludzi. Jednoczy nas energia, chęć działania, wiara w zmianę zastanej rzeczywistości i poczucie, że warto coś z siebie dać. Coś, z czego niekoniecznie będziemy mieć więcej niż satysfakcję, poczucie przynależności czy poczucie, że razem coś wspieramy.

Większość z nas – nawet jeśli dziś pracuje w organizacjach – wcześniej angażowała się w działania całkowicie społecznie. W naszej, i w innych organizacjach.

Bo organizacje potrzebują wolontariuszy zawsze. Zazwyczaj bowiem widzimy jak dużo można by jeszcze zrobić, ale nie ma komu tego zrobić.

I tu wkraczają wolontariuszki i wolontariusze. Nasze osoby inspirujące, rozwijające nas, pokazujące, że to, co robimy ma sens.

Dziś Wasz dzień nasze Miłe i nasi Mili. Dziękujemy Wam za rozwój naszych narzędzi informatycznych, za pomoc w tworzeniu baz danych, za pisanie tekstów, za wspieranie naszego poradnictwa prawnego, tłumaczenia, i za włączanie się w analizę dokumentów.

Bez Was nie byłoby sporej części naszych działań – musimy kiedyś policzyć ile kilowatów energii i jednostek przyspieszonego rozwoju produkujecie!

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *