Twój 1% = ochrona Twoich praw w sądzie i przez edukację

Edukujemy, udzielamy porad, skarżymy nieprzestrzegające prawa urzędy i wygrywamy sprawy w sądzie. Bezpłatnie! Wszystko to po to, aby Tobie było łatwiej w kontaktach z urzędem.

Świadomie nie staramy się o środki od instytucji publicznych. Dlatego liczy się dla nas każda złotówka wpłacona na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Nasze działania są przejrzyste. W każdej chwili możesz sprawdzić, na co wydaliśmy uzyskane środki, rozliczymy się z każdej wpłaconej złotówki. Wejdź na nasze strony i zobacz, co robimy! Posłuchaj dlaczego warto nam pomóc!

Jesteśmy niezależną, niedochodową organizacją pozarządową działającą na rzecz praw obywatelek i obywateli już od 10 lat. Liczymy około 50 członków i członkiń, którzy egzekwują prawo do informacji. W naszych dyskusjach bierze udział kolejne kilkadziesiąt osób. A w stałym kontakcie internetowym jesteśmy z kilkoma tysiącami. W zeszłym roku udzieliliśmy ponad 800 konsultacji prawnych, spotkaliśmy się z mieszkańcami około 40 miejscowości, rozmawialiśmy z około czterema tysiącami osób chcącymi uczyć się o swoich prawach.

W 2012 roku koszty opłat sądowych, adwokatów i podróży do sądu wyniosły około 20 tys. złotych, zaś koszty samych dojazdów na spotkania i szkolenia około 15 tys. zł. Na takie wydatki chcemy pozyskać Twój 1%.

To oczywiście nie wszystkie koszty związane ze świadczoną przez nas pomocą prawną i edukacyjną. Na dodatkowe 120 tysięcy złotych szacujemy koszty prawników i edukatorów, a na 12 tysięcy oceniamy związane z tą działalnością koszty administracji, księgowości, materiałów szkoleniowych czy poczty. Na te działania pozyskujemy środki z prywatnych fundacji, w większości zagranicznych. Świadomie nie staramy się o środki od instytucji publicznych, byłby to konflikt interesów. Osoby korzystające z naszego wsparcia mogłyby pomyśleć, że nie zawsze jesteśmy po ich stronie.

Nasze działania rozwijają się i coraz więcej aktywnych osób zgłasza się do nas po pomoc. Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie nas 1% Twojego podatku.

Jeśli chcesz nam pomóc, wpisz ten numer KRS 0000181348 do swojego PIT za 2012 rok i namów znajomych by zrobili to samo!

SKORZYSTAJ Z MOŻLIWOŚCI ROZLICZENIA ZA POMOCĄ PROGRAMU PIT ROCZNY

Nasze strony

https://funduszesoleckie.pl/

https://informacjapubliczna.org.pl/

http://www.watchdog.org.pl/

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *