SLLGO nazywa się teraz Sieć obywatelska – Watchdog Polska

Jesteśmy wciąż tą samą organizacją – realizujemy te same cele i programy. Jesteśmy WATCHDOGAMI! Nasza nowa nazwa nawiązuje do zmieniającego się świata wokół nas i pokazuje to, co dla nas ważne.

watchdog_awatar_do_fejsbuka_20bk

WSPÓLNOTA. Sieć obywatelska to wspólnota – aktywny mieszkaniec czy mieszkanka odkrywają, że w całej Polsce ludzie doświadczają podobnych problemów, innym uczestnikom sieci można opowiedzieć swoją historię i uzyskać zrozumienie, przedyskutować, poszukać najlepszego rozwiązania.

PRAWO. Żeby korzystać ze swoich praw wystarczy je poznać. Nie musi nas nikt popierać. Prawo okazało się najskuteczniejszym narzędziem wprowadzania zmian do jakich dążymy. W relacjach z władzą konieczne jest jego skuteczne używanie. SIEĆ OBYWATELSKA – przez wiedzę i różnorodność doświadczeń – uczy jak to robić. 
NOWE TECHNOLOGIE. Zmieniła się rzeczywistość wokół nas – nowe technologie ułatwiły skuteczne działanie w pojedynkę – można prowadzić bloga czy niezależną gazetę i mieć istotny wpływ na gminne rządzenie. Lokalność – wciąż ważna – przekroczyła granice gmin. Na całym świecie można dowiedzieć się o tym, co wydarzyło się w małej gminie. Wsparcie lokalne jest istotne, ale duże znaczenie mają sygnały płynące do gminnych władz z całej Polski i ze świata. SIEĆ OBYWATELSKA JEST WSPIERANA PRZEZ SIEĆ INTERNETOWĄ.

Zmiana nazwy oraz identyfikacji wizualnej to dla nas ważne wydarzenie, ale nie najważniejsze. Priorytetem są cele statutowe. Nie chcemy i nie możemy ich zaniedbywać. Wybaczcie zatem, że będziemy działać stopniowo. Jeszcze przez chwilę stara i nowa nazwa będą współwystępować, podobnie jak domeny www i adresy poczty elektronicznej.

Prezentujemy nasz nowy znak. Zaprojektowała go Anita Wasik, znakomita graficzka, doktor sztuk plastycznych ASP w Gdańsku.
Oczywiście nadal jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i nadal mamy ten sam KRS 0000181348, zatem jakby ktoś zechciał wesprzeć nas 1%-em z okazji dziesięciolecia organizacji, bylibyśmy bardzo wdzięczni.

watchdog znak kolory

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *