Sieć Watchdog w Lublinie

Odwiedzamy ośrodki akademickie w polskich miastach, aby rozmawiać o znaczeniu jawności. Tym razem nasz prezes – Szymon Osowski, wziął udział w trzech spotkaniach na dwóch lubelskich uniwersytetach.

Warsztaty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Szkolenie dla studentów i studentek z dostępu do informacji publicznej odbyło się w Collegium Iuridicum (Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL). Udało się je zorganizować w ramach „XXIV Tygodnia Prawników”, czyli jednego z największych wydarzeń naukowych na KUL-u, organizowanego od prawie 25 lat.

KUL_fot. Piotr Majak
Fot.Piotr Majak
Wykład w Zakładzie Praw Człowieka

Następnie Szymon Osowski wygłosił wykład na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej pt. „Dostęp do informacji publicznej w Polsce – gwarancją transparentności i jawności dobrego państwa”. Zainicjował on cykl cyklu wykładów „Idee i działania na rzecz dobrego rządzenia w demokratycznym państwie prawa”, adresowanych do środowiska akademickiego i pracowników organizacji strażniczych w Lublinie. Cykl wydarzeń jest inicjatywą Zakładu Praw Człowieka na Wydziale Politologii UMCS. Następnym planowanym gościem jest Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar, który odwiedzi UMCS 6 maja 2016 r.

Poniżej nagranie wykładu Szymona Osowskiego:

https://www.youtube-nocookie.com/embed/UfAd-ahAAag

Fot.Krzysztof Jakubowski

 

fot.Krzysztof Jakubowski

 

Otwarte spotkanie na UMCS

Następnie na Wydziale Prawa i Administracji UMCS odbyło się otwarte spotkanie poświęcone praktycznym aspektom prawa do informacji publicznej. To spotkanie, w odróżnieniu od poprzednich, miało formę dyskusji.

fot.Michał Stępniak
fot.Michał Stępniak

Akademickie Radio Centrum o umowach z agencjami ratingowymi

Przy okazji ostatniego ze spotkań Akademickie Radio Centrum skorzystało z okazji i zapytało Szymona Osowskiego o jedną z aktualnych spraw Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, dotyczącą jawności umów z agencjami ratingowymi ( Radio Centrum, Chcą przejrzeć umowy ratingowe Polski).  więcej o sprawie na stronie Sieci Watchdog: Za co zapłaciliśmy agencjom ratingowym 40 mln.

fot.Michał Stępniak
fot.Michał Stępniak

Działania możliwe są dzięki wsparciu programu Obywatele dla Demokracji oraz CEE Trust for Civil Society

trust

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *