Rozwiń swoje lokalne działania watchdogowe

22 kwietnia o godz. 11 odbędzie się webinarium programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny na temat działań strażniczych. Osoby uczestniczące w webinarium będą mogły się później zapisać na indywidualne konsultacje. Jeśli działasz w organizacji społecznej i sprawdzasz władzę, to być może świetny punkt wyjścia dla Ciebie do wzmocnienia Twojej organizacji, Twoich działań i Twojej wiedzy.

Kilka ważnych dat

Zapisy na webinarium trwają tylko do 21 kwietnia, do godziny 11.00. Warto zainteresować się nie tylko webinarium, ale także całym programem dotacyjnym. Termin składania wniosków w pierwszym konkursie upływa 17 maja w południe, a zatem już niedługo.

Czy to na pewno dla Was?

Wiemy, że wiele inicjatyw strażniczych to małe organizacje. Możecie nie mieć pomysłu, jak zagospodarować większe kwoty, boicie się, że nie dacie rady. Ale w projekcie przewidziano najmniejsze dotacje w wysokości 6 tys. euro. A o tym, jak je wydać, można posłuchać na webinarium. Można też skorzystać z konsultacji indywidualnych, które przewidziano dla uczestników i uczestniczek webinarium.

Pamiętajcie, że o dotację mogą ubiegać się także stowarzyszenia zwykłe. Ważne jednak – w przypadku małych dotacji – by były zarejestrowane co najmniej 6 miesięcy.

Dlaczego tak bardzo Was zachęcamy?

W naszej subiektywnej ocenie rozwoju działań strażniczych w Polsce pojawia się zjawisko błędnego koła. Organizacje strażnicze nie powstają, gdyż mało kto chce aktywnych w tej sferze obywateli i obywatelki wesprzeć finansowo. Łatwiej działa się bez rejestracji i poświęcania czasu na wymogi administracyjne będące jej konsekwencją. To się po prostu nie opłaca. Potem, gdy już nawet znajdzie się możliwość dofinansowania, ci, którzy działają i robią świetną robotę, po nie nie sięgają, nie spełniają formalnych warunków. Sięgają te podmioty, które takiej pracy nie wykonują. Robią jeden projekt i na tym koniec. Nie jest to reguła spełniająca się w 100%, ale żal nam, że tak wiele świetnych działań nigdy nie jest wspieranych. A tymczasem nawet jeden projekt, dofinansowanie na działania merytoryczne i inwestycję w Waszą organizację (w tym konkursie to możliwe), może przyczynić się do zmian, które osiągniecie lokalnie i na zmianę perspektywy myślenia. Dlatego – widząc, z jaką pieczołowitością realizatorzy tego konkursu szykują się do wsparcia strażników, chcemy Was prosić – korzystajcie. Zaryzykujcie wyjście ze strefy komfortu. Uwierzcie, że to dla Was.

Podręcznik, który należy przeczytać przed złożeniem wniosku

System do składania wniosków

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *