NIK uwzględni uwagi monitorujących fundusz korkowy przy najbliższej kontroli

Pod koniec lipca 2012 wysłaliśmy Podsumowanie wyników monitoringu funduszu korkowego do wybranych instytucji kontrolnych i związanych z tematem wydatkowania środków na rozwiązywanie problemów alkoholowych i narkomanii – Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Najwyższej Izby Kontroli i Regionalnych Izb Obrachunkowych przygotowane dla działań z 2011 roku.

Już 13 sierpnia 2012 roku otrzymaliśmy odpowiedź z NIK. Jak czytamy, Podsumowanie wyników monitoringu zostało przekazane do osoby koordynującej kontrolę zatytułowaną: Wykorzystanie przez jednostki samorządu terytorialnego środków uzyskanych z dopłat do korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Często mówi się, że NIK kieruje się w doborze tematów skargami i wnioskami obywateli. Teraz sami doświadczyliśmy tego, jak instytucje państwowe mogą współpracować z obywatelami we wspólnej sprawie. Cieszymy się, że wyniki lokalnych działań będą miały znaczenie nie tylko na poziomie gmin, w których mają miejsce, ale także dla tego co dzieje się w całej Polsce!

 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *