Netto Arena Szczecin – więcej jawności, ale wciąż nie znamy kwoty

3 stycznia 2018 r. Szczecin podpisał umowę sponsorską z Netto sp. z o.o. na umieszczenie w nazwie hali logo spółki (Netto Arena już oficjalnie. Umowa sponsorska podpisana).

 
Jak podało Radio Szczecin, strony umowy zastrzegły, że nie podadzą informacji o kwotach zawartych w umowach:
 
Jednak Wacinkiewicz, powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznej, pisze, że warunki finansowe stanowią tajemnicę przedsiębiorcy i ani w czasie trwania umowy, czyli do 2021 roku, ani nawet w ciągu dwóch lat po zakończeniu współpracy, miasto nie ujawni informacji finansowych o umowie. Już przy podpisywaniu kontraktu zapowiadał to dyrektor Netto w Polsce, Sławomir Nitek. 
 
– Działamy na bardzo konkurencyjnym rynku. Już na etapie zaproszenia do rozmów zastrzegliśmy sobie prawo do zachowania w tajemnicy wartości kontraktu – mówił Nitek
 
9 stycznia 2018 r. złożyliśmy do Urzędu Miasta Szczecina następujący wniosek o dostęp od informacji publicznej:
 
 
 
 
26 stycznia 2018 r. dostaliśmy odpowiedź, w której poinformowano nas, że skan umowy z firmą Netto został umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Szczecina, nam przesłano jej załączniki.
 
 
 
 
 
 
 
 
W umowie wyłączono jawność § 9 
 
 
W przypadku wyłączenia jawności prezydent powinien wydać decyzję odmowną dotyczącą udostępnienia tego paragrafu. Jednak przed wykonaniem wniosku udostępnił skan umowy w BIP-ie, przez co odłożył wydanie decyzji w czasie. W celu uniknięcia wątpliwości, czy żądamy treści całej umowy, 29 stycznia złożyliśmy kolejny wniosek o udostępnienie treści § 9 umowy. Jeśli miasto wyda decyzję o odmowie udostępnienia tej informacji, zaskarżymy ją do sądu administracyjnego.
 
 
 
 
 
 
 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *