Moda na sport – wreszcie konferencja o sporcie masowym w samorządach!

W piątek 30 stycznia 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się konferencja Maratony, rowery, crossfit – moda na sport. Funkcja organizatorska samorządów i rozwój infrastruktury sportowej poświęcona zagadnieniom planowania i realizacji strategii rozwoju sportu masowego oraz programom Ministerstwa Sportu i Turystyki go wspierającym. Poruszone zostaną także zagadnienia infrastruktury sportowej, w tym rekreacyjnej oraz współpracy samorządów z placówkami edukacyjnymi oraz  wydziałów sportu z MOSIR-ami.

Jak piszą organizatorzy:

 

Jednym z ważnych punktów konferencji będzie prezentacja raportu „Sport masowy w miastach”. Zawiera on obraz rozwoju sportu masowego ujęty w formie odrębnych artykułów, prezentujących różne aspekty tej aktywności samorządu. Główne zagadnienia ujęte w raporcie to omówienie podstaw prawnych działalności samorządów gminnych w tym zakresie, strategie rozwoju sportu masowego w miastach, organizacja oraz instytucje wspierające realizację celów, elementy infrastruktury sportu masowego, promocja poprzez sport i sportowe imprezy masowe oraz finansowanie sportu i kultury fizycznej. Poszczególne zagadnienia przedstawiane są poprzez konkretne przykłady realizacji tych zadań w różnych miastach Polski, na tle danych statystycznych pozwalających uchwycić dane zjawisko zarówno w jego skali ogólnopolskiej, jak i lokalnych.

 

Podczas konferencji ogłoszone zostaną wyniki rankingu samorządów o najwyższym wsparciu finansowym dla sportu w kadencji 2010–2014.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

140H

Dzięki uprzejmości firmy MUNICIPIUM dwie osoby z naszego Stowarzyszenia wezmą udział w tej konferencji. Przez dwa lata monitorowaliśmy politykę sportową w gminach, więc chętnie zapoznamy się z raportem „Sport masowy w miastach” oraz poznamy pomysły na planowanie i realizację strategii rozwoju sportu masowego – mówi Agnieszka Zdanowicz, która koordynowała Obywatelski Monitoring Sportu.

Więcej informacji o konferencji znaleźć można na stronie: www.konferencjedlasamorzadu.pl

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *