Jedziemy do Biesiekierza porozmawiać o strażnictwie

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (Sieć Obywatelska Watchdog Polska) we współpracy ze Stowarzyszeniem Nasz Dom Biesiekierz serdecznie zapraszają do Biesiekierza (koło Koszalina) na spotkanie na temat kontroli społecznej władz i dostępu obywateli do informacji publicznej.

Spotkanie jest skierowane do wszystkich mieszkańców i mieszkanek, którzy interesują się swoją okolicą i chcieliby działać na rzecz jej dobra. W czasie spotkania opowiemy o prawie obywateli do uzyskiwania informacji dotyczącej działań władz – dowiecie się, o jakie informacje możecie wnioskować i że władza to nie tylko wójt i urząd gminy, ale także dyrektor szkoły czy szpitala. Porozmawiamy o tym, czym jest strażnictwo, jak prowadzić monitoring i co dobrego może z niego wyniknąć. Na podstawie rozmów z uczestnikami i uczestniczkami wspólnie zastanowimy się, jaki obszar w okolicy można zmonitorować i jak może to poprawić sytuację jej mieszkańców.

O wszystkim tym opowie Szymon Osowski – prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej i mający doświadczenia w prowadzeniu monitoringów.

Spotkanie odbędzie się 23 maja 2012 roku (środa) w klubie Odyseja: Nowe Bielice 38 (Odyseja) 76-039-Biesiekierz

Zaczynamy o 17!

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *