Film #ZaJawka w konkursie VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych “17 celów”

Stworzony przez nas krótki spot o prawie do informacji startuje w konkursie, w którym oceniane i nagradzane są filmy nawiązujące do tematyki celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez ONZ.
Prawo do informacji a 17 celów

Nasze działania na rzecz prawa do informacji w Polsce wpisują się w cel 16 Zrównoważonego Rozwoju związany z zadaniem 16.10 zamieszczonym w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, który brzmi następująco:

Zapewnić powszechny dostęp do informacji oraz chronić podstawowe wolności, zgodnie z krajową legislacją i międzynarodowymi porozumieniami.

A cóż innego robi Watchdog, jeśli nie to? Pilnujemy, by ludzie wiedzieli, co robi władza, monitorujemy krajową legislację i śledzimy, co dzieje się w tym zakresie na świecie, a przede wszystkim uczymy ludzi, że mają prawo pytać, pokazując korzyści z jawności i jej wagę dla demokracji.

Nagroda publiczności

Konkursowe filmy oceniane są przez jury, ale nagradzane są również przez publiczność! Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na nasz film. Jedna osoba może oddać jeden głos na jedną kategorię filmów – #ZaJawka to kategoria: NGO – Organizacje pozarządowe. Głosowanie kończy się 28 września o godzinie 00:00. Dziękujemy za wszystkie głosy!

Głosowanie: https://lnkd.in/d7gHNvwX

Więcej o Festiwalu: http://www.17celow.pl/

Nasz film #ZaJawka: https://bit.ly/4611Kiv

Realizacja: Marek Dawid, Michał Popiel Machnicki 
Montaż: Janek Wierzbicki 
Postprodukcja: Televisor 
Kierowniczka postprodukcji: Magdalena Bryk 
Online: Bartosz Lis Media Room: Michał Tworek, Ernest Kowalski 
Udźwiękowienie: Ztudio i Burza 
Mix i master: Mateusz “Burza” Burzyński 
Opieka postprodukcyjna: Marta Majewska 
Konsultacje muzyczne: Agnieszka Betley


Film powstał w ramach projektu realizowanego z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG. 

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *