Zmiany w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

12 września zmienił się skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Komisji Etyki Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Z Zarządu odszedł Bartosz Wilk, który po raz pierwszy został do niego wybrany w czerwcu 2016 roku. Będąc w Zarządzie, pełnił funkcję sekretarza i wiceprezesa. Wciąż z nami zostaje jako pracownik, w charakterze eksperta prawnego. Choć w mniejszym wymiarze czasu. Bardzo dziękujemy Bartoszowi za ostatnie cztery lata, zwłaszcza że były one bardzo kryzysowe pod kątem starań o przetrwanie i natłoku pracy. 

Walne Zebranie Członków i Członkiń na nową członkinią Zarządu wybrało Marzenę Błaszczyk. Marzena jest członkinią naszej organizacji od 2019 roku. Trafiła do nas najpierw jako uczestniczka Szkoły Inicjatyw Strażniczych. Na co dzień działa w Bydgoszczy, w stowarzyszeniu Społeczny Rzecznik Pieszych i stowarzyszeniu MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew. Ma doświadczenie w pracy z biznesem i w biznesie. To ważna nowa kompetencja w naszym Zarządzie. Z radością witamy Marzenę.

Obecny skład zarządu to: Szymon Osowski – Prezes oraz Katarzyna Batko-Tołuć i Marzena Błaszczyk, członkinie.

Również Komisja Rewizyjna stowarzyszenia zmieniła skład. Na miejsce po Katarzynie Krześniak-Dędze, która odeszła ze stowarzyszenia, wybrany został Adam Dobrawy. Do końca lipca 2020 roku Adam pracował dla stowarzyszenia jako koordynator wszystkich “spraw informatycznych”. Jest z nami już od 8 lat. Rozwinął nasze systemy informatyczne – to dzięki niemu mamy elektroniczny obieg dokumentów, poradnię prawną on-line, mechanizm do wysyłania wniosków – Obywatelskie Fedrowanie Danych. I choć “straciliśmy” Adama jako specjalistę od IT, to zyskaliśmy członka Komisji Rewizyjnej, który posiada wiedzę, jak warto sprawdzać zagrożenia i ryzyka i jak się przygotowywać do zarządzania nimi.

Obecny skład Komisji Rewizyjnej to: Krzysztof Kowalik, przewodniczący oraz Adam Dobrawy i Zenon Michajłowski – członkowie.

Od zeszłego roku mieliśmy też dwa wakaty w Komisji Etyki. Cieszy nas, że udało się je uzupełnić. Sądząc po tym, że Komisja Etyki zrobiła spotkanie zaraz po wyborze, planuje energiczną pracę. Nowymi członkami są Norbert Orłowski i Edyta Widawska. Norbert Orłowski jest dziennikarzem obywatelskim w Ciechanowie. Prowadzi portal 06400.pl. Jest absolwentem Szkoły Inicjatyw Strażniczych z 2019 roku. Edyta też jest absolwentką Szkoły Inicjatyw Strażniczych, ale z 2008 roku. Działa w Częstochowie. Jest profesorką na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Choć z nami jest związana od lat, to jej inną ważną afiliacją społeczną jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Edyta od lat korzysta z doświadczenia uzyskanego w Fundacji, przygotowując kolejne pokolenia watchdogów na kursach i szkoleniach prowadzonych przez nas – Sieć Obywatelską Watchdog Polska. A w Częstochowie prowadzi Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej. 

Obecny skład Komisji Etyki jest zatem następujący: Norbert Orłowski, Piotr Sołowij i Edyta Widawska.

Po raz pierwszy obradowaliśmy też częściowo zdalnie, wychodząc naprzeciw potrzebom niektórych członków. Do tej pory nasza polityka dbania o warunki uczestnictwa obejmowała głównie zachęcanie do włączania rodzin. Teraz widzimy, że można zadbać o uczestnictwo także w inny sposób. I choć wiele osób mówi, że woli spotkania fizyczne, to Internet pozwolił nam poszerzyć uczestnictwo. To było bardzo pouczające Walne Zebranie Członkiń i Członków.

Pomóż jawności i naszej niezależności!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *