Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza do udziału w trzecim Zlocie Fanek i Fanów Jawności, który odbędzie się w dniach 28 – 29 września 2024 r. w Pruszkowie pod Warszawą.
Wydarzenie to będzie okazją do spotkania się osób z różnych środowisk, dla których jawność i przejrzystość życia publicznego są ważnymi wartościami. Zlot to 1,5 dnia dyskusji, prelekcji i prezentacji skierowanych przede wszystkim do aktywnych obywateli, radnych, dziennikarzy, samorządowców czy organizacji wykorzystujących na co dzień prawo do informacji. To również przestrzeń do spotkań i rozmów nieformalnych oraz złapania chwili oddechu w wyjątkowym towarzystwie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Plan wydarzenia
Spotkanie rozpocznie się w sobotę 28 września o godzinie 9.30 i potrwa do niedzieli (29 września) do 14.30.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, sobota będzie intensywna: wykłady, warsztaty. Ale także przestrzeń na rozmowy nieformalne.
W niedzielę przewidujemy czas na prezentacje monitoringów, które były realizowane w ramach Szkoły Inicjatyw Strażniczych, sesje o tym w jaki sposób możemy budować środowisko działające na rzecz jawności i czego potrzebujemy, aby się rozwijać.
Program Zlotu powstał w odpowiedzi na zgłoszone nam potrzeby oraz deklaracje prowadzenia sesji, dzielenia się doświadczeniem (bardzo dziękujemy każdej osobie, która wypełniła naszą ankietę) oraz doświadczenia zebrane w toku działań naszej organizacji.
Uwaga: W tym roku przed Zlotem, w piątek 27 września organizujemy całodzienne warsztaty “W jaki sposób komunikować się z otoczeniem, w którym działamy”. Opis warsztatów: Warsztat komunikacyjny – Zlot 2024
Na warsztaty mamy 20 miejsc, więc jeśli chcesz wziąć w nich udział, zaznacz odpowiednią opcję w formularzu rejestracyjnym na Zlot. Warsztaty są tylko dla osób, które wezmą udział w całym Zlocie.
Kiedy?
- 28 – 29 września 2024 r. Zlot zaczynamy o godz. 9:30 w sobotę (nocleg możliwy od piątku 27 września), kończymy ok. godz. 14 w niedzielę.
- Warsztaty o komunikacji – piątek, 27 września w godzinach 12.00 – 19.30
Gdzie?
Pruszków (koło Warszawy) – dokładny adres otrzymają osoby zaproszone do udziału w wydarzeniu.
Dla kogo?
Zapraszamy każdą chętną osobę, która działa na rzecz jawności oraz jest otwarta (na wiedzę, inny punkt widzenia), ma szacunek do innych ludzi, praw człowieka. Z radością na tym spotkaniu zobaczymy uczestniczki i uczestników wcześniejszych wydarzeń organizowanych przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.
Jak się zgłosić?
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 9 września do godz. 12:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Do 12 września poinformujemy osoby zaproszone.
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Warunki uczestnictwa
Organizatorzy pokrywają koszty szkoleniowe i organizacyjne (sale, wyżywienie oraz przerwy kawowe, ewentualne wynagrodzenie ekspertów i ekspertek). Osoby uczestniczące pokrywają koszt dojazdu oraz noclegów w pokoju dwuosobowym – koszt noclegu ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym wynosi 135 zł/noc. W szczególnych przypadkach może to być nocleg w pokoju jednoosobowym (koszt 220 zł/noc), jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w hotelu tym razem standardem jest pokój dwuosobowy.
Można również aplikować o zwrot kosztów noclegu oraz dojazdu na wydarzenie, czyli tzw. grant podróżny*. Jeżeli potrzebujesz i chcesz aplikować, prosimy o zaznaczenie takiej opcji w formularzu zgłoszeniowym. Osobom, które zgłoszą się również na warsztaty komunikacyjne i zostaną na nie zaproszone, zapewniamy nocleg oraz zwrot kosztów dojazdu na spotkanie.
* Pula środków na wsparcie uczestnictwa jest ograniczona do 25 grantów dojazdowych. Zapoznaj się z wytycznymi określającymi warunki otrzymania takiego dofinansowania.
Wydarzenie organizowane jest przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska dzięki wsparciu Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) przekazanemu przez firmę Dexis Consulting Group oraz ze środków, które przekazali nam podatnicy – 1,5% ich podatków.
Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Podgórska – agnieszka.podgorska@siecobywatelska.pl
Komentarze